- Reklama -

- Reklama -

Sport w skrócie

- Reklama -

 

Nauczycielska siatkówka

Już po raz XXI nauczyciele rywalizowali w turnieju piłki siatkowej o Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Biłgoraju. Po rywalizacji grupowej w finale spotkały się drużyny SP nr 1 w Biłgoraju i ZSBiO w Biłgoraju. Po zaciętym pojedynku lepszy okazał się zespół SP nr 1 w Biłgoraju i to on otrzymał pamiątkowy puchar. Kolejne miejsca przypadły następującym zespołom: II – ZSBiO w Biłgoraju, III LO im. ONZ w Biłgoraju, IV – Gmina Biłgoraj, V – RCEZ w Biłgoraju i ZSZiO w Biłgoraju.

 

Budowlanka mistrzem powiatu i rejonu w halowej piłce nożnej

Drużyna ZSBiO po raz kolejny wygrała zawody powiatowe, dzięki czemu mogła rywalizować o prawo gry w finale wojewódzkim. W zawodach powiatowych kolejno pokonała 5:1 ZSOiZ w Turobinie, 1:0 RCEZ w Biłgoraju i 1:0 drużynę ZSL w Biłgoraju. W meczu o I miejsce 6:2 zespół „budowlanki” pokonał ZSZiO w Biłgoraju. W półfinale wojewódzkim ekipa Ireneusza Zarczuka wygrała 5:2 z ZS w Bełżycach, 3:1 z LO w Janowie Lubelskim i przegrała z ZS nr 1 w Kraśniku 2:1. O I miejscu w turnieju zadecydował  zwycięski pojedynek z ekipą z Bełżyc.

Drużyna ZSBiO grała w składzie: Dominik Brodaczewski, Wojciech Gierula, Sebastian Hadam, Przemysław Krzyszycha, Kacper Krzyżan, Daniel Luchowski, Paweł Nawrocki, Jakub Paćkowski, Szymon Przybyłowicz, Michał Skubis.

Finał wojewódzki odbędzie się 13 grudnia 2018 r. w hali OSiR  Biłgoraju.

 

- Reklama -

Udany start naszych drużyn w badmintonie

W Zamościu odbył się finał wojewódzkiej licealiady w badmintonie. Nasz powiat reprezentowany był przez 3 drużyny. Na IV miejscu uplasował się zespół dziewcząt LO im. ONZ i ZSBiO oraz chłopcy z „Budowlanki”.

Drużyna LO im. ONZ grała w składzie: Agnieszka Pszczoła i Patrycja Bucior, opiekunem był Ryszard Sawa. ZSBiO reprezentowali: Marlena Grabias, Dominika Szymanik, Ewa Chełstowska, Wojciech Gierula, Łukasz Ziomek i Piotr Szteinmiler, opiekun Blicharz Krzysztof. Wszyscy zawodnicy pierwsze kroki w badmintonie stawiali w tarnogrodzkich szkołach.

 

Rusza Liga Amatorska

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku odbędzie się pierwsza kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj 2018/2019. W rozgrywkach systemem każdy z każdym zagra 11 zespołów. Zapowiedź pierwszej kolejki: RWKS Sparta Biłgoraj Model, Oldboje Łady Biłgoraj FC Bażant, Załadunek Team Biłgoraj 100 Procent, Blokersi Galacticos, Hansa Team Spartakus Team. Sędziować będą sędziowie z OKS Zamość.

 

Piłkarki z ZSZiO trzecie

W poniedziałek 3 grudnia 2018 roku w hali OSiR w Biłgoraju odbyła się rejonowa licealiada w halowej piłce nożnej dziewcząt. Powiat biłgorajski reprezentowały zawodniczki z ZSZiO w Biłgoraju. W sumie rozegrano sześć spotkań. Nasza drużyna ukończyła zawody na trzecim miejscu, notując dwa remisy i przegraną. Rywalizację wygrały piłkarki z Janowa Lubelskiego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.