- Reklama -

- Reklama -

Sport & Film w Dąbrowicy (Film)

W niedzielę w Dąbrowicy kinomani oraz miłośnicy sportu mogli znaleźć coś dla siebie. Do godz. 20 na boisku szkolnym trwały zawody sportowe, a później można było odpocząć, oglądając wspólnie film pod chmurami.

26 lipca w Dąbrowicy w ramach projektu “Obywatelski Duet!” realizowanego przez Stowarzyszenie “Dąb” w Ciosmach, współfinansowanego ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, zostało zorganizowane wydarzenie sportowo-filmowe.

Wydarzenie rozpoczęło się zawodami street workout. Jest to mało znana dyscyplina sportowa i polega na ćwiczeniach z własną masą ciała, czyli wykonywaniu pompek, podciągania, przysiadów, tzn. wszystkiego, do czego nie potrzeba sprzętu.

- Reklama -

– Poziom na dzisiejszych zawodach przewyższył moje oczekiwania. Przyjechało bardzo dużo osób, których nawet nie znam, z okolicy, a to oznacza, że ten sport bardzo mocno się rozpowszechnił. Jeszcze kilka lat temu nikt o czymś takim nie wiedział, a dzisiaj do tak małej miejscowości przyjeżdża tak wiele osób, aby razem rywalizować – mówi Dominik Paluch, organizator zawodów street workout. – Swoją przygodę ze street workout zacząłem, jak miałem około 13 lat, po obejrzeniu przypadkowego filmu o tej tematyce. Zainspirował mnie on do tego stopnia, że już od sześciu lat żyję tym sportem i nie wyobrażam sobie życia bez niego – dodaje.

Po zawodach rozpoczęła się projekcja filmu pt. “Jutro będziemy szczęśliwi”, na którą każdy uczestnik dostał popcorn.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.