- Reklama -

- Reklama -

Spore utrudnienia na drodze

Pełną parą ruszyły prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 835 od Biłgoraja do granic powiatu biłgorajskiego, w kierunku Tarnogrodu. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Długo wyczekiwana przebudowa drogi wojewódzkiej 835 doszła do skutku. Zanim jednak nawierzchnia drogi zmieni swoje dotychczasowe oblicze, kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Na trasie remontu występują cztery wahadła: od km 94+904 do km 95+404; od km 96+697 do km 97+077; od km 97+457 do km 97+849; od km 109+600 do km 110+200.

Są też dobre wiadomości. Przejezdność na całym odcinku zostanie utrzymana. Nie są planowane zamknięcia dróg lokalnych. – Obecnie na przedmiotowym odcinku prowadzone są prace przygotowawcze – odbywa się wycinka drzew oraz krzewów, a także usuwanie karp po wycince. W miejscach wprowadzonej czasowej organizacji ruchu rozpoczęto prace związane z odwodnieniem miejsc zastoisk wód po roztopach oraz usunięcie warstwy ziemi urodzajnej. W miejscowościach Księżpol, Płusy i Luchów trwają prace związane z budową obiektów i objazdów tymczasowych dla budowy mostów docelowych. Natomiast w miejscowości Tarnogród rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej – informuje Kamil Jakubowski z biura prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

- Reklama -

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowany zostanie 25-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 835 znajdujący się na terenie trzech gmin: Biłgoraj, Księżpol oraz Tarnogród. Jest to ważny ciąg komunikacyjny łączący region lubelski z autostradą A4. Inwestycja pochłonie ponad 157 mln złotych i jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku.

Wykonawcą robót budowlanych będzie konsorcjum: UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 z udziałem środków EFRR.

W związku z inwestycją pod topór pójdzie ponad 1200 drzew. Pisaliśmy o tym tutaj: 1200 drzew pójdzie pod topór

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
 1. Luciusz mówi

  Och w koncu sie doczekalismy.
  Dwa pasy ruchu w jedna strona. Alez bedzie pieknie. NA skrzyzowania zjazdy by ruchu nie tamowac.
  Ściezka rowerowa z Biłgo do Targrodku
  Bedzie w koncu można poszalec na niej.
  Porzadny asfalt a nie łatanie dziur jak do tej pory.
  Oświetlenie drogi chociaz na sciezce rowerowej i chodniku.
  Co by tutaj jeszcze…………

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.