- Reklama -

Spółdzielnia kupi działkę od miasta

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraj samorządowcy wyrazili zgodę na sprzedaż działki położonej przy ul. Nadstawnej.

Chodzi o nieruchomość znajdującą się przy ul. Nadstawnej, róg ul. Aptecznej. Jej właścicielem jest miasto Biłgoraj. Od wielu lat działka o powierzchni 2954 mkw. jest w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada”. Zabudowana jest budynkiem pawilonu handlowego, co stanowi odrębną własność użytkownika wieczystego, a więc spółdzielni. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, jeżeli wartość nieruchomości przekroczy kwotę 20 tys. zł, do sprzedaży nieruchomości wymagana jest zgoda Rady. Taką zgodę radni wyrazili.

Wątpliwości miał jednak radny Mirosław Lipiński. – Zamierzamy sprzedać działkę, nieruchomość z przyległym parkingiem przy skrzyżowaniu ul. Nadstawnej z ul. Apteczną. W Biłgoraju mamy problem z miejscami do parkowania, który jest trudny do rozwiązania. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada” preferuje tworzenie parkingów zamkniętych do użytku prywatnego. Wiele parkingów zamkniętych jest szlabanem – mówił. Dodał, że kierowcy w tej okolicy mają problem z parkowaniem. Pozostawiając swoje pojazdy wzdłuż wzdłuż ulicy Apetycznej, otrzymują mandaty.

Do słów radnego odniósł się Jarosław Bondyra, zastępca burmistrza. Stwierdził, że parking na rogu ul. Aptecznej i Nadstawnej jest publiczny. Każdy może tam zaparkować. Dodał, że obok znajduje się budynek handlowy. Spółdzielni będzie więc zależało, aby zwiększyć ilość miejsc postojowych, a nie je ograniczać.

- Reklama -

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. george mówi

    czy radni konsultuja sie ze swoimi wyborcami w takich sprawach,czy wysaje im sie ze sa panami wszystkiego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.