Spółdzielnia i reżyser docenieni

Rada Miasta Biłgoraj podjęła uchwałę nadająca tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Biłgoraj” Wiesławowi Paluchowi oraz tytułu „Zasłużony dla Miasta Biłgoraj” Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada” w Biłgoraju.

Honorowym Obywatelem Miasta Biłgoraj został Wiesław Paluch. Urodził się 1 stycznie 1966 roku w Biłgoraju. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych i fabularnych. Realizator teledysków, reportaży i filmów reklamowych. Nie stroni także od produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej. Absolwent Akademii Teatralnej i Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Warszawie. Laureat kilkunastu nagród filmowych. Reżyser takich filmów jak” „Motór”, „Chłopcy z lasu”, „Fotograf partyzantów” czy „Dekalog człowieka gumy”. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany.

Wiesław Paluch (pierwszy od prawej)

Wiesław Paluch (pierwszy od prawej)

Tytuł „Zasłużony dla miasta Biłgoraj” otrzymała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada”. Spółdzielnia mieszkaniowa w Biłgoraju powstała w 1958r. W tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia. W 1961 roku wybudowany pierwszy spółdzielczy budynek. Dzięki niej rozwój Biłgoraja jest dynamiczny – rozwija się przemysł, szkolnictwo i handle. Podnosi standard mieszkańców, przyczynia się do poprawy życia mieszkańców i wyglądu miasta. W 2686 mieszkań mieszka 5 tys. osób.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada”

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.