- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spółdzielnia i reżyser docenieni podczas uroczystej sesji samorządów

- Reklama -

Jeszcze w sierpniu Rada Miasta Biłgoraj podjęła uchwałę nadającą tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Biłgoraj” Wiesławowi Paluchowi oraz tytuł „Zasłużony dla Miasta Biłgoraj” Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada” w Biłgoraju. Uroczystość wręczenia tytułów miała miejsce dziś w Biłgorajskim Centrum Kultury podczas uroczystej sesji  biłgorajskich samorządów powiatu, miasta i gminy,

Honorowym Obywatelem Miasta Biłgoraj został Wiesław Paluch. Urodził się 1 stycznia 1966 roku w Biłgoraju. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych i fabularnych. Realizator teledysków, reportaży i filmów reklamowych. Nie stroni także od produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej. Absolwent Akademii Teatralnej i Akademii Filmowej i Telewizyjnej w Warszawie. Laureat kilkunastu nagród filmowych. Reżyser filmów „Motór”, „Chłopcy z lasu”, „Fotograf partyzantów” czy „Dekalog człowieka gumy”. Za swoją twórczość był wielostronnie nagradzany.

- Reklama -

Tytuł „Zasłużony dla miasta Biłgoraj” otrzymała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Łada”. Spółdzielnia mieszkaniowa w Biłgoraju powstała w 1958 r. W tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia. W 1961 roku wybudowany został pierwszy spółdzielczy budynek. Dzięki niej rozwój Biłgoraja jest dynamiczny, rozwija się przemysł, szkolnictwo i handel. Podnosi standard mieszkańców, przyczynia się do poprawy życia mieszkańców i wyglądu miasta. W 2686 mieszkaniach mieszka 5 tys. osób.

Wręczenia tytułów poprzedził referat dr Doroty Skakuj „Powiat biłgorajski w przeddzień odzyskania niepodległości” oraz  dr. Adama Balickiego „440 lat Biłgoraja”. Na zakończenie sesji obył się koncert Biłgorajskiej Orkiestry Dętej im. Czesława Nizio.

Na godzinę 18.00 zapraszamy na Spektakl muzyczny „Wolność nasza” w aranżacji i reżyserii Wiesława Pieregorólki z udziałem Orkiestry Symfonicznej z Zamościa, Katarzyny Groniec oraz lokalnych wokalistów (hala OSiR – wstęp wolny).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.