- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spółki będą połączone

Dotychczas Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Społeczne wykonywało zadania z zakresu utrzymania czystości i utrzymania zieleni na terenie miasta Biłgoraj. Zmieniły się jednak przepisy i miasto nie może udzielać zleceń BPS. – W tej sytuacji, mimo że Przedsiębiorstwo to dobrze funkcjonowało, nie będzie miało możliwościowi, aby zdobyć tyle zleceń, aby utrzymać spółkę. Po rozmowach z prezesem Przedsiębiorstwa i prezesem PGK będziemy próbowali iść w kierunku, aby BPS włączyć do PGK – tłumaczy burmistrz Janusz Rosłan. Dodaje, że dzięki temu połączeniu żaden z pracowników nie straci pracy.

- Reklama -

Stosowane uchwały mają być podjęte podczas styczniowej sesji Rady Miasta. Będzie to wyrażenie zgody na nabycie udziałów Spółki. Kilkanaście należy do Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz kilka do osób fizycznych. Wszystkie wyraziły zgodę na ich zbycie w cenie nominalnej po 1 tys. zł.

Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Społeczne Sp. z o.o. powstało w wyniku działań lokalnych partnerów oraz uczestnictwie w Programie Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL dla Polski 2004-2006 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Działa w segmencie usług w dwóch branżach: sprzątanie i mycie samochodów. Celem przedsiębiorstwa jest świadczenie usług na jak najwyższym poziomie. Współpracuje z wieloma firmami i jednostkami administracji publicznej. Posiada wyszkolony personel oraz nowe zaplecze sprzętowe.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.