kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Spółka Junior rozwiazana

- Reklama -

W lutym 2012 roku radni miejscy powołali do życia spółkę „Junior”. Jej zadaniem było prowadzenie żłobka oraz przedszkola niepublicznego w budynku przy ul. Przemysłowej w Biłgoraju. Dotychczas mieścił się w  tam Samorządowy Żłobek nr 1 oraz filia Samorządowego Przedszkola nr 2. Głównym celem powołania spółki jest optymalizacja kosztów ponoszonych przez miasto na opiekę nad dziećmi do lat 3 i wychowanie przedszkolne oraz wyjście naprzeciw potrzebom społecznym dotyczącym zapewnienia opieki nad małymi dziećmi. Miało to przyczynić się m.in. do aktywizacji zawodowej młodych małżeństw oraz podniesieniu standardów edukacyjnych i wychowawczych dla najmłodszych mieszkańców miasta. Spółka od początku swego istnienia wywoływała dużo kontrowersji. Jej działalnością zainteresowali się m.in. kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli

Po kilku latach „Junior” musi przestać funkcjonować. Zgodnie z art. 11 ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty spółka będzie mogła prowadzić swoją działalność do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie miasto będzie zobowiązane do zapewnienia dzieciom możliwości kontynuowania opieki w innej publicznej placówce. Mimo, że spółka mogłaby funkcjonować jeszcze rok postanowiono już, załatwić wszelkie formalności.

urząd MArszałkowski projekt

Wszyscy pracownicy, który byli zatrudnieni na czas nieokreślony znajdą zatrudnienie w Samorządowym Przedszkolu Nr 2. Janusz Rosłan podziękował za pracę i duże zaangażowanie zarówno pani Prezes spółki jak i pracownikom.

Aby nie pozostawić dzieci najmłodszych bez opieki powołano Samorządowy Żłobek, który będzie się mieścił w budynku, gdzie dotychczas funkcjonował spółka Junior. Ustalono, że rodzice za każdą godzinę pobytu w żłobku swego malucha będą płacić 1,5 (przez 10 godzin). Każda następna godzina będzie kosztowała 5 zł. Dzienna opłata wyżywienia to 6 zł.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.