- Reklama -

- Reklama -

Śpiewali piosenki partyzantów

Konkurs rozpoczęto Mszą świętą, w której udział wzięli mieszkańcy Aleksandrowa, uczestnicy konkursu i harcerze z Roztoczańskiego Hufca Harcerzy „Żywioł” i Roztoczańskiego Hufca Harcerzy „Puszcza”. Wszystkich uczestników i gości powitał wójt gminy Aleksandrów Józef Henryk Biały. Jako pierwszy na scenie w Dąbrowie zaprezentował się Chór Męski „Klucz” z Majdany Starego, który jako laureat ubiegłorocznej edycji wystąpił poza konkursem.

- Reklama -

Po wysłuchaniu zespołów i chórów, a były to zespoły z Biłgoraja, Bukowej, Zamościa, Krasnobrodu, Sitańca, Łabuń, jury postanowiło przyznać I miejsce Chórowi Mieszanemu „Sitanianie” z Sitańca, II miejsce Chórowi Kameralnemu „Konsonans” z Łabuń, a III miejsce Zespołowi „Wójtowianie” z Krasnobrodu i Ludowemu Zespołowi Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa. Wyróżnienie otrzymał Zespół „Jarzębina” z Bukowej i Zespół „Parzanki” z Paar.

Jury podkreśliło dużą dbałość w przygotowanie prezentacji, regulaminowy dobór repertuaru wynikający z poszukiwań pieśni mniej znanych. Złożyło również podziękowania organizatorom za kontynuowanie konkursu i konsekwencję działań promujących pieśni partyzanckie i patriotyczne oraz sprawne przeprowadzenie konkursu. Szczególne podziękowanie za tę cenną inicjatywę skierowane zostały do władz samorządowych gminy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.