Śpiewające słowiki

Bardzo wysoki i wyrównany poziom reprezentowali uczestnicy tegorocznego Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o „Józefowskiego słowika”. W efekcie, po przesłuchaniach, które odbyły się podczas festynu Rodzinnego w niedzielę 2 czerwca w Szkole Podstawowej w Józefowie, jury postanowiło przyznać Grand Prix, kilkanaście nagród i kilka wyróżnień.

Grand Prix zdobyła Daria Podpora z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, która występowała w kategorii uczniów klas IV – VIII. W tej samej grupie wykonawców jurorzy przyznali po trzy pierwsze i drugie nagrody oraz dwie trzecie. Na pierwsze zasłużyli – Aleksandra Wójtowicz z Centrum Muzycznego „Tryton” w Tomaszowie Lubelskim, Martyna Gil z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu i Natalia Szkałuba ze Szkoły Podstawowej w Józefowie. Dwie miejsca zajęli – Kornelia Szponar i zespół „Animato” z SP Józefów oraz Aleksandra Barańska ze Studia Muzyki Rozrywkowej w Lublinie. Trzecie nagrody trafiły do Bartłomieja Sobania i Emilii Stefańskiej z GOK w Nieliszu.

Spośród wykonawców z klas I – III najlepiej wypadła Karina Greszta ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, drugą nagrodę odebrała Łucja Podpora z MDK Biłgoraj, a trzecią – Hanna Giełczyk z SP Józefów. Jedynego „słowika” dla zespołu otrzymały „Promyczki” z SP Majdan Nepryski. W tej grupie wykonawców jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Gabrieli Surmacz z SP Józefów i Martyny Dudek z GOK Nielisz.

W najmłodszej kategorii, w której występowały dzieci w wieku od 3 do 6 lat, jurorom najbardziej spodobał się występ Mai Wójtowicz z CM „Trytin” Tomaszów Lubelski. Na drugą nagrodę zasłużył Bartosz Chołota reprezentujący SMR Lublin, a na trzecią – Jasmina Mostafa z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju. „Słowiki” otrzymały również – grupa 5-latków z tej placówki oraz „Motylki” ze Szkoły Podstawowej w miejscowości Tereszpol-Kukiełki.

Uczestników tegorocznego festiwalu oceniali – muzyk i instrumentalista Michał Dudziński z Teatru „Permormer” w Zamościu oraz nauczycielka muzyki z Zamościa Beata Nowak.

Tegoroczne prezentacje na „Scenie pod sosnami” przy Szkole Podstawowej w Józefowie były jednym z elementów tradycyjnego Festynu Rodzinnego. Oprócz popisów wokalnych jego uczestnicy mogli obejrzeć pokaz sprzętu strażackiego OSP Józefów, skosztować lokalnych smakołyków i pokibicować piłkarzom. Na boisku uczniowie miejscowej szkoły zmierzyli się z reprezentacją nauczycieli, rodziców i przyjaciół józefowskiej placówki. – Lepiej spotkanie rozpoczęli uczniowie, którzy prowadzili 2:0, potem jednak inicjatywę przejęli przeciwnicy, którzy nie tylko doprowadzili do remisu, ale strzelili kilka kolejnych goli. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem „dorosłej” drużyny 5:2 – relacjonuje sędziujący spotkanie Tomasz Kukiełka.

Nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły podczas niedzielnego festynu obsługiwali także stoiska, w których odbywało się malowanie twarzy, modelowanie balonowych postaci i układanie dekoracyjnych fryzur. Był także kramik „wędrujących książek” i kiermasz sadzonek ozdobnych kwiatów. Nie brakowało chętnych do udziału w grach, konkursach i zabawach na dmuchanych zjeżdżalniach oraz łasuchów oblegających stoiska kulinarne z goframi, frytkami, ciastami i owocami w czekoladzie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.