- Reklama -

Spektakularny sukces uczniów

 

W zawodach rozegranych w dniach 26 – 28 maja 2017 roku w Jastarni reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju w składzie: Paulina Dybiak i Michał Cebula odniosła bardzo duży sukces. Uczniowie zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w finale centralnym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego”.

Po raz trzeci w historii konkursu tytuł Mistrza Kraju w klasyfikacji indywidualnej uzyskał Michał Cebula, który okazał się najlepszy ze wszystkich zawodników, bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania testowe, uzyskał maksymalną liczbę punktów w konkurencji węzłów żeglarskich, zajął IV miejsce w pływaniu, II miejsce w rzucaniu rzutką i V w strzelaniu. Paulina Dybiak w klasyfikacji indywidualnej konkursu uplasowała się na VII pozycji.

Województwo lubelskie reprezentowali także uczniowie Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju: Wiktoria Hałka i Jakub Cios, którzy również osiągnęli wysokie wyniki. Indywidualnie w kategorii gimnazjum Wiktoria była piąta, a Jakub siódmy.

W finale centralnym spotkali się zwycięzcy zawodów wojewódzkich, którzy rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach: pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym, strzelaniu z broni pneumatycznej, wiązaniu węzłów żeglarskich i rzucaniu rzutką ratowniczą po oznaczonym torze. Istotnym elementem w klasyfikacji był wynik testu z wiedzy morskiej.

- Reklama -

W wolnym czasie, korzystając z pięknej pogody, uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu nad Morzem Bałtyckim. W Sopocie spacerowali po molo i odwiedzili Operę Leśną. Odbyli wycieczkę rowerową po Jastarni oraz pływali kutrem po Zatoce Puckiej. Na Wybrzeżu zwiedzili m. in. Muzeum Rybołówstwa oraz Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica”. Mieli też okazję zobaczyć „Dar Młodzieży”, który zawinął do macierzystego portu w Gdyni.

Uczniów do zawodów przygotowali: pan Krzysztof Litwiniuk i pan Wojciech Skrok.

ZSO

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.