- Reklama -

Spektakl teatralny „Brat Naszego Boga”

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie i Stowarzyszenie Scena Moliere Kraków zapraszają na spektakl filmowo-teatralny „BRAT NASZEGO BOGA” wg Karola Wojtyły, w dniu 01 października 2017 roku o godz. 18.00 w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie.

 

Spektakl „Brat naszego Boga”, którego premiera odbyła się w kwietniu 2009 roku został zrealizowany w ramach projektu „Pełnosprawny – Niepełnosprawny”. Reżyserii i adaptacji scenicznej sztuki podjął się Artur Dziurman, aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Główną rolę kreuje aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Maciej Jackowski. W dwudziestoosobowej obsadzie są jeszcze dwie profesjonalne aktorki – Magdalena Sokołowska

- Reklama -

i Iwona Chamielec. Pozostali artyści to uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Scena Moliere z Krakowa. Scenografią i kostiumami zajął się znany krakowski scenograf i kostiumolog, Ryszard Melliwa.

Dramat autorstwa Karola Wojtyły to poetyckie studium Adama Chmielowskiego, późniejszego Brata Alberta, to utwór o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater odczuwa powołanie do malarstwa i do niesienia pomocy potrzebującym. Wywołuje to w nim pewne rozdarcie wewnętrzne. Jednak patrząc na swój rozpoczęty obraz „Ecce Homo” odnajduje w wizerunku Chrystusa miłosierdzie i odpowiedzialność za ubogich. Wówczas podejmuje ostateczną decyzję, Adam Chmielowski przemienia się w Brata Alberta i zakłada zgromadzenie zakonne Braci Albertynów niosące pomoc ubogim i bezdomnym.

Adaptacja utworu przez reżysera została uwspółcześniona a język uproszczony.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.