- Reklama -

Spektakl „Brat naszego Boga” w Łukowej

Z okazji 20. rocznicy obecności Jana Pawła II na naszej Zamojskiej Ziemi Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej przygotował spektakl "Brat naszego Boga", który jest adaptacją dramatu Karola Wojtyły. Reżyserem spektaklu był Jarosław Figura z Lublina, natomiast w role aktorów wcielili się panowie z Łukowej i Chmielka.

Premiera przedstawienia odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej w niedzielę 17 marca. Wprowadzeniem do przedstawienia był koncert pasyjny zespołu kameralnego „Lucus” działającego przy GOK.

- Reklama -

Spektakl z udziałem znakomitych miejscowych aktorów amatorów, przygotował Jarosław Figura, zawodowy reżyser teatralny z Lublina. W role nędzarzy z ogrzewalni, a potem braci albertynów wcielili się: Sylwester Bielak, Paweł Trela, Tomasz Kurowski, Kazimierz Wróbel, Andrzej Skiba oraz Michał Szostak. Adama Chmielowskiego, który stał się Bratem Albertem, zagrał sam reżyser.
Wielogodzinne kilkudniowe próby przyniosły wspaniały efekt – powstało na bardzo wysokim poziomie artystycznym przedstawienie. Profesjonalną aranżację świetlną przygotował Marcin Smutek. Specjalnie na potrzeby przedstawiania zlecone zostały do uszycia habity. Panowie z Łukowej oprócz gry aktorskiej pomogli w sali widowiskowej stworzyć warunki typowej sali teatralnej. Spektakl oparty na poemacie „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły był trudny ze względu na filozoficzny przekaz, ale mowa świateł i dźwięku wprowadziła widzów w niezwykłe przeżycie duchowe.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.