- Reklama -

- Reklama -

Spędź rodzinny weekend w Lublinie – KONKURS

Jeśli długi weekend majowy oferuje dla kogoś zbyt mało atrakcji, to można go przedłużyć i skorzystać z propozycji Targów Lublin. W sobotę 12 i w niedzielę 13 maja w Lublinie, przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się LUBELSKA MAJÓWKA – Festiwal Aktywności Lokalnej.

W programie szereg atrakcji i występów, w tym koncert CLEO i Kabaretu pod Wyrwigroszem.
Festiwal Aktywności Lokalnej

Podczas dwóch dni wydarzenia zostanie zaprezentowany dorobek kulturalny poszczególnych sołectw oraz Lokalnych Grup Działania z Województwa Lubelskiego. W programie również m.in. kuchnia regionalna i wspólne biesiadowanie, pokazy sztuki ludowej i dawnych zawodów m.in. garncarstwo i wyplatanie ze słomy oraz wielki kiermasz ogrodniczy z roślinami, kwiatami i krzewami owocowymi.

 

Lalki, kucyki i teatr dla dzieci

Podczas Lubelskiej Majówki będzie przygotowana specjalna strefa zabaw dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach projektowania i tworzenia szmacianych lalek, tworzenia magicznych butelek sensorycznych i robienia lizaków. Przygotowany będzie dla nich kącik historyczny i rysunkowy, a także zajęcia z robotami i klockami Lego. Aktywne maluchy będą mogły przejechać się na kucyku czy poskakać na trampolinach i dmuchańcach. W sobotę 12 maja specjalnie dla najmłodszych wystąpi Teatr Muzyczny w Lublinie.

- Reklama -

Sobota po lubelsku, niedziela z gwiazdami

W sobotę 13 maja na scenie będą promować się artyści z Lublina. Wystąpią tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, zespół Wita-Mina D, zespół VaBank i kabaret QQ na muniu. Natomiast w niedzielę 13 maja wystąpią gwiazdy festiwalu CLEO i Kabaret pod Wyrwigroszem. Tego dnia zostanie też rozstrzygnięty Konkurs o Puchar Prezesa Targów Lublin na „Najlepszy wypiek regionalny”.

 

Lubelska Majówka odbędzie się w sobotę 12 maja w godzinach 10-20 i w niedzielę 13 maja w godzinach 10-18. Bilet wstępu – 5 zł.

Więcej szczegółów  na

www.majowka.targi.lublin.pl.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.