- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Specjalne święto dziś w Biłgoraju (foto)

Śpiewy, tańce i występy: od pieśni ludowych po raperskie przeboje - tak wyglądał Dzień Godności w Biłgoraju. Kilkanaście instytucji z terenu powiatu skupiających w swoich kręgach osoby niepełnosprawne wzięło dziś udział w obchodach Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju. Zobaczcie, co działo się na scenie.

- Reklama -

10 maja Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju już po raz czternasty  zaprosił mieszkańców  na obchody powiatowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem spod Urzędu Miasta na plac szkolny Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju.
Grzegorz Wróbel
Fotorelacja z marszu  TUTAJ

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Na placu szkolnym na  licznie zgromadzone delegacje, gości i wszystkich mieszkańców, którzy przyszli świętować czekała moc atrakcji.  Na scenie swoje talenty zaprezentowali artyści z organizacji i placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne. Część artystyczną rozpoczął walc w wykonaniu gospodarzy, czyli uczennic i uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju.

 

 

 

Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek. Nad tym, by z uroczystości nikt nie wyszedł głodny czuwały Koła Gospodyń Wiejskich „Wolanie” z Woli Małej i z Woli Dużej oraz KGW z Aleksandrowa. Była również fotobudka, najprawdziwsze aplaki, plac zabaw. Swoje stoisko zaprezentował również biłgorajki Leśnik. Uczniowie zaprosili do kącika zielarskiego i stanowiska tropienia zwierząt.

 

 

 

O idei i bohaterach święta mówiła Elżbieta Kłosek, prowadząca wydarzenie:

 

 

– Dziękujemy za przybyciom wszystkim zaproszonym gościom, ale przede wszystkim uczestnikom – osobom niepełnosprawnym, którym ten dzisiejszy dzień jest poświęcony: warsztatom terapii zajęciowej wraz z opiekunami, uczestnikom środowiskowych domów samopomocy, domom pomocy społecznej, uczniom i nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkolakom oraz wolontariuszom wraz z opiekunami. Żadna uroczystość nie odbyłaby się bez ludzi, którzy wspierają działania na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną – mówiła Elżbieta Kłosek.

 

 

 

 

Życzenia zebranym jako pierwszy składał Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski:

 

 

– Wszystkim osobom, które obchodzą swój dzień, są skupione w różnych formach aktywności, w warsztatach terapii, w środowiskowych domach, życzę Wam przede wszystkim zdrowia, bo to jest niezwykle ważne i istotne dla każdego człowieka. Ale życzę również aby Wasze plany i marzenia zawsze się spełniały i mogły być realizowane – mówił starosta.

 

 

Włodarz powiatu zwrócił się również do nauczycieli i wszystkich osób zaangażowanych w pracę z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie:

 

 

 

 

-Wielkie rzeczy Państwo robicie. Warto przypomnieć znane motto, że miarą rozwoju społeczeństwa jest to w jaki sposób traktujemy tych najsłabszych mówił Andrzej Szarlip.

 

 

Jarosław Bondyra, wiceburmistrz Biłgoraja dołączył się do życzeń i dodał  że:
– Miasto tworzą mieszkańcy, wszyscy mieszkańcy i wszyscy mieszkańcy powinni cieszyć się i korzystać z tego, że jesteśmy w takim fajnym miejscu jak Biłgoraj.

 

 

Słowa uznania do wszystkich zaangażowanych w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych skierował również Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj:

 

– Wielki szacun dla wszystkich ośrodków za piękną, szlachetną pracę, którą czynicie na co dzień – mówił wójt gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński.

 

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.