Spartanie w zawodach „Od młodzika do Olimpijczyka”

W sobotę 24 kwietnia w Warszawie na długiej pływalni Warszawianka Park Wodny odbyły się zawody z cyklu „Od młodzika do Olimpijczyka”. W popołudniowych pływackich zmaganiach mogli wystartować zawodnicy 12-, 13- i 14-letni. Na pływalni „Warszawianki” zameldowało się prawie 500 zawodników z 76 klubów centralnej Polski. W stolicy nie zabrakło również biłgorajskich pływaków.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się znakomicie, stając 10 razy na podium. W tym samym czasie w Lublinie odbył się popularny „Koziołek”, na Aqua Lublin wystartowali najmłodsi „Spartanie”, czterokrotnie zajmując pozycje medalowe.

Wysoki poziom, duża ilość uczestników warszawskich zawodów nie przeszkodziła w wywalczeniu miejsc w pierwszej trójce poszczególnych konkurencji. Trzykrotnie wyczyn ten udał się Marcelowi Jonczakowi, który zwyciężył na 100 m stylem grzbietowym i dwukrotnie był drugi na 100 m stylem dowolnym i motylkowym. Dwukrotnie na podium zameldowali się Michał Giruć, Nataniel Kobak i Paweł Bury. Michał zajął drugie miejsca na 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem zmiennym. W tych samych konkurencjach wśród 14-latków Paweł uplasował się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Nataniel natomiast bardzo dobrze zaprezentował się na 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym, zajmując drugie miejsca. Po zaciętej walce na najniższym stopniu podium na 100 m motylkiem stanął Kornel Kulanin. W Lublinie świetnie zaprezentowała się Patrycja Pieczykolan, która wygrała dwukrotnie (50 m stylem motylkowym i grzbietowym). Drugą pozycję na 50 m klasykiem zajęła Martyna Łyczak, a trzecia na 50 motylkowym Liliana Staroń.

Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia na stronach klubu.