Spartanie na Mistrzostwach Polski

Młodzi pływacy Sparty Biłgoraj rywalizowali na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15 i 16 letnich. Zawody odbyły się w Lublinie i w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obydwie imprezy zgromadziły łącznie ponad 800 zawodników ze 150 klubów naszego kraju. Zawody zakończyły sezon pływacki.

Spartę reprezentowali w Lublinie Julia Duńko, Kinga Cich, Paweł Bury, Bartłomiej Obszyński,oraz w Ostrowcu Damian Błaszczyk. Wszyscy wymieni wywalczyli prawo startu w finałach najważniejszych zawodów w 2022 roku.

W pierwszym dniu zawodów w Lublinie nasza sztafeta mieszana (Cich, Duńko, Bury, Obszyński) wywalczyła 10 miejsce na dystansie 4×100 metrów stylem zmiennym. Najlepiej z Biłgorajan zaprezentował się Paweł Bury, który trzykrotnie awansował do głównego finału (A). Paweł zajął 8 miejsce w kraju na 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz 9 na 100 metrów stylem motylkowym. Pozostali nasi przedstawiciele uczestniczyli w finałach B, walcząc o 11 miejsce w mistrzostwach. Najbliżej tego celu był Damian Błaszczyk, który na 200 metrów stylem zmiennym był 12 oraz 14 na 50 metrów stylem klasycznym. Dzielnie w finałach B walczyły nasze dziewczęta. Kinga Cich uplasowała się na 16 pozycji na 200 metrów stylem grzbietowym, natomiast Julia Duńko zajęła 17 miejsce na 200 metrów stylem zmiennym. Ostatni z naszych przedstawicieli Bartłomiej Obszyński w czwartym dniu mistrzostw rywalizował w finale B na 100 stylem dowolnym zajmując ostatecznie miejsce 19.

Szczegółowe wyniki na stronach klubu. Zawody te zakończyły sezon pływacki. Zawodnicy udadzą się na zasłużone wakacje, do treningów wrócą w połowie sierpnia.