- Reklama -

„Sparta” znów na podium

Biłgorajskie młodziki zwyciężyły wśród 12-latków i łącznie zgromadziły 23 medale w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Lublinie.

Tryumfem biłgorajskich pływaków zakończyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się w dniach 20-21 marca br. w Lublinie.

– Nasi reprezentanci zwyciężyli wśród 12-latków i łącznie zgromadzili najwięcej, bo 23 medale. Podobne imprezy zaplanowane są we wszystkich województwach. W czerwcu druga runda tych zawodów, suma punktów z dwóch rund daje końcowy wynik na poziomie województwa i kraju – informuje Adam Osuch.

- Reklama -

Solidne punkty do klasyfikacji końcowej dorzucili prawie wszyscy spartanie. Jednak stanąć na podium udało się tylko części z nich. Medalistami lubelskiej imprezy zostali: Marcel Jonczak i Michał Giruć (3 złote i 1 srebrny), Martyna Łyczak (1 złoty i 1 srebrny), Hanna Staszczak (1 srebrny i 2 brązowe), Kornel Kulanin (1 srebrny i 1 brązowy) oraz wśród 13-latków Nataniel Kobak (3 srebrne i 1 brązowy) i Miłosz Jagosiak (2 brązowe).

Nasze sztafety również tryumfowały. Dwukrotnie zespół sztafetowy stawał na najwyższym miejscu podium w składzie: Jonczak, Giruć, Kulanin i Grasza.

Zwycięski skład dwunastolatków: Izabela Dziduch, Mateusz Grasza, Filip Kowalik, Konrad Szendała i Michał Mazur. Trenerem jest Paweł Łukaszczyk.

Z niecierpliwością czekamy na rozegranie wszystkich zawodów wojewódzkich i końcowe zestawienie drużynowe. Już za tydzień do Lublina zjeżdżają najlepsi zawodnicy w kraju na GP Polski. Biłgorajanie planują wystartować w tej prestiżowej imprezie.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.