Sparta najlepsza w województwie

Bardzo dobry start zanotowali biłgorajscy pływacy w Drużynowym Wieloboju Pływackim oraz Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które odbył się w zeszły weekend w Lublinie. Nasi reprezentanci zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej wśród 10-latków i zajęli drugie miejsce w o dwa lata starszej kategorii. Należy podkreślić, że podobne imprezy odbyły się  w pozostałych województwach naszego kraju. Punkty zdobyte przez naszych reprezentantów dają nadzieje na zajęcie miejsca blisko pierwszej dziesiątki najlepszych drużyn w kraju.

Bardzo duży wkład w sukces drużyny najmłodszych mieli ich liderzy. Wśród najmłodszych był nim zdecydowanie Michał Giruć, który wypływał bardzo dobre czasy we wszystkich startach. Najlepszy wynik osiągnął na 50 metrów stylem klasycznym, uzyskując czas 42.38 zajął pierwsze miejsce. Suma czterech startów dała Michałowi pierwszą pozycję w klasyfikacji na najlepszego zawodnika. Marcel Jończak dwukrotnie stawał na najwyższym miejscu podium. Zwyciężył na 50 metrów stylem grzbietowym (36.97) i 100 metrów stylem zmiennym (1:24.13). Trzeci z muszkieterów to Kornel Kulanin, który zwyciężył na 50 dowolnym (34.35) i był trzeci na 50 klasykiem. Do chłopców dołączyły Martyna Łyczak i Hanna Staszczak. Pierwsza z nich była druga na 50 klasykiem i 100 zmiennym. Hania natomiast uplasowała się na drugie pozycji na 50 grzbietem i na trzeciej na 100  zmiennym. W zdobyciu drugiej pozycji w województwie przez 12 latków najlepiej zaprezentował się Paweł Wołoszyn. Bardzo dobrze spisał się na 200 metrów stylem klasycznym, czas 2:45.32 pozwolił mu pokonać rywali i wygrać. Dodatkowo zajął druga lokatę na 100 metrów również stylem klasycznym. Na wyróżnienia zasługują dziewczęta (Kinga Cich, Amelia Cieslak, Julia Duńko, Maja Barwińska), którym na podium nie udało się stanąć ale swoimi wartościowymi stratami przyczyniły się do wysokiej zdobyczy punktowej drużyny. Wśród 11-latków dobrze zaprezentowali się Miłosz Jagosiak i Nataniel Kobak.

Z niecierpliwością czekamy na końcowe zestawienie wszystkich województw. Liczymy na wysokie lokaty naszego klubu.