SPARTA najlepsza w Mistrzostwach Województwa

Zdecydowanym zwycięstwem Sparty w klasyfikacji medalowej zakończyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu dzieci w wieku 10 i 11 lat, które odbyły się 14 listopada w Zamościu. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 16 medali, w tym 8 tych najcenniejszych. Najlepszymi uczestnikami zawodów zostali Patrycja Pieczykolan i Marcel Jonczak. Nasz najlepszy zawodnik dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza województwa. Zdecydowanie wygrał 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem grzbietowym. Patrycja tryumfowała na 50 metrów stylem motylkowym i była druga na 50 metrów stylem dowolnym. Suma startów zapewniła naszym reprezentantom zwycięstwo w klasyfikacji końcowej i pamiątkową statuetkę. Dwa tryumfy Lilianny Staroń na 50 metrów klasykiem i 100 metrów zmiennym pozwoliły jej zająć drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę zawodów. Statuetkę za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej otrzymał Michał Giruć, który wygrał 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym. Stawkę mistrzów województwa uzupełniła Martyna Łyczak, która zdecydowanie wygrała 100 metrów stylem klasycznym. Do tego zwycięstwa dorzuciła drugie miejsce na 200 zmiennym. Cenne medale mistrzostw naszego województwa zdobyli również: Kornel Kulanin (II miejsce – 50 metrów motylkiem, III miejsce – 100 metrów dowolnym), Hanna Staszczak (II miejsce – 100 metrów grzbietowym, III miejsce – 200 metrów zmiennym) Mateusz Grasza i Izabela Dziduch (III miejsce – 100 metrów klasykiem). Trenerem naszych reprezentantów jest Paweł Łukaszczyk.

Spartanie zdobyli łącznie 8 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Szczegółowe wyniki i zdjęcia z zawodów dostępne na stronach klubu.