SPARTA na Turnieju

Prawie sto dziewcząt z sześciu klubów wzięło udział w I Jesiennym Turnieju piłki nożnej SPARTA CUP w kategorii młodziczka (ur. 2005 r. i młodsze). Turniej został zorganizowany 21 października na obiektach OSIR w Biłgoraju, a organizatorem turnieju była Sparta Biłgoraj. Oprócz drużyny gospodarzy w turnieju wzięły udział KSZO Ostrowiec, Sokół Kolbuszowa, Stal Aquila Stalowa Wola, Dubler Opole Lubelskie oraz Unia Lublin. Turniej podzielony był na dwie fazy, w pierwszej każda drużyna rozgrywała dwa mecze.

Sparta Biłgoraj – Stal Aquila Stalowa Wola (Szewczak 2, Raczkiewicz, Szczepanik)

Sokół Kolbuszowa – Unia Lublin 12:0

Dubler Opole Lubelskie – KSZO Ostrowiec 0:5

Sparta Biłgoraj – Unia Lublin 5:0 (Szewczak 3, Raczkiewicz 2)

Stal Aquila Stalowa Wola – Dubler Opole Lubelskie 0:3

Sokół Kolbuszowa – KSZO Ostrowiec 2:2

Na podstawie tych meczów została sporządzona tabela, a drużyny rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach: o miejsca 1-3 i o miejsca 4-6.

Sparta Biłgoraj – Sokół Kolbuszowa 1:0 (Raczkiewicz)

Sparta Biłgoraj – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (Wołoszyn)

KSZO Ostrowiec – Sokół Kolbuszowa 4:0

Dubler Opole Lubelskie – Unia Lublin 3:1

Stal Aquila Stalowa Wola – Unia Lublin 5:1

Stal Aquila Stalowa Wola – Dubler Opole Lubelskie 1:4

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zdobyły zawodniczki KSZO Ostrowiec, wygrywając oba mecze w drugiej fazie turnieju, w tym ze Spartą Biłgoraj. Gospodarze pokonując Sokół Kolbuszowa zajęły drugie miejsce, a ich rywalki trzecie. Kolejne miejsca w turnieju zajęły, czwarte: Dubler Opole Lubelskie, piąte: Stal Aquila Stalowa Wola i szóste: Unia Lublin.

W trakcie turnieju wyłoniono również najlepszych: strzelczynię, zawodniczkę i bramkarkę.

Najlepsza Strzelczyni: Cichocka Sandra (Sokół Kolbuszowa)

Najlepsza Zawodniczka: Bień Amelia (KSZO Ostrowiec)

Najlepsza Bramkarka: Jędrych Martyna (Unia Lublin)

Wszystkie mecze drużyny rozgrywały w składach dziewięcioosobowych, w wymiarze dwa razy piętnaście minut.

Dzięki uprzejmości Burmistrza Biłgoraja Pana Janusza Rosłana wszystkie drużyny wyjechały z turnieju z pucharami, a drużyny z miejsc od pierwszego do trzeciego z medalami.

Drużyna Sparty Biłgoraj rozegrała kolejny bardzo dobry turniej. Prym wiodła rozgrywająca Julia Szczepanik, po której podaniach drużyna zdobywała wiele goli, w tym Elżbieta Szewczak, która oprócz strzelania goli również bardzo dobrze wypadała grając w obronie. Wielkie serce do gry, jak zwykle, pokazała kapitan drużyny Sylwia Igras. Swoje najlepsze mecze w barwach Sparty rozgrywały również Wiktoria Raczkiewicz, zarówno grając na lewej pomocy jak i w ataku oraz występująca w bramce Alicja Siwiela. Również z bardzo dobrej strony pokazały się o rok młodsze: Paulina Piwowarek, Magdalena Staszczak oraz Magdalena Wołoszyn. Gratulacje jednak należą się całej drużynie i wszystkim zawodniczkom, bez których nie byłoby bardzo dobrej lokaty, wielu emocji i super zabawy.

Sparta Biłgoraj wystąpiła w następującym składzie:

Igras Sylwia (kapitan drużyny), Siwiela Alicja (bramkarz), Sawicka Weronika (bramkarz), Dylan Kinga, Piwowarek Paulina, Cis Julia, Małek Amelia, Szewczak Elżbieta (5 goli), Szczepanik Julia (1 gol), Węgierak Wiktoria, Staszczak Magdalena, Wołoszyn Magdalena (1 gol), Drozdowska Martyna, Raczkiewicz Wiktoria (4 gole), Koman Karolina.

Leszek Staszczak

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.