kolportaż baner główny

Biłgoraj potrafi pływać. Liczymy się w Polsce

Pływacy z Biłgoraja podbijają Polskę. W Dębicy, na ogólnopolskich zawodach Feniks Pool Party, Sparta Biłgoraj zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej i punktowej. Nasi pływacy na 50 metrowej pływalni zdobyli aż 24 medale!

Feniks Pool Party zgromadziło 633 zawodników z 49 klubów południowej części kraju, w tym 19 ze Sparty Biłgoraj.

Nasi pływacy po ubiegłorocznym zwycięstwie tym razem musieli uznać wyższość gospodarzy imprezy Feniksa Dębica oraz Unii Oświęcim. Biłgorajanie łącznie zdobyli 24 medale (9 złotych, 11 srebrnych, 4 brązowe).

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika zawodów w swojej kategorii wiekowej (13 lat) zwyciężył Marcel Jonczak. Na trzecim miejscu podium wśród 14-latków stanął Nataniel Kobak. W kategorii o rok starszej drugie miejsce zajął Paweł Bury, a trzecie Bartłomiej Obszyński.