Sparta górą

W dniach 2-3 lutego 2019 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu na Aqua Lublin. W trzech kategoriach wiekowych 12-13, 14-15 oraz open, biłgorajską Spartę reprezentowało 29 zawodniczek i zawodników. Łącznie Spartanie przywieźli 15 medali.  Najbardziej cieszą te zdobyte w rywalizacji ze starszymi rocznikami.

Najwięcej krążków zdobył Szymon Solak, który w każdym swoim starcie stawał na podium. Największym osiągnięciem naszego 15-letniego zawodnika to tryumf na 50 metrów stylem grzbietowym. Kolejne jego pozycje medalowe to: drugie na 100 i 200 grzbietem oraz trzecie na 50 motylkiem i dowolnym. Okazale wygląda dorobek Damian Błaszczyka. W najmłodszej kategorii wygrał 200 zmiennym oraz był drugi na 100 zmiennym i 100 dowolnym. Rówieśnik Damiana, Łukasz Kapusta bardzo udanie startował na wszystkich dystansach żabkarskich zajmując odpowiednio drugie miejsca na 50 i 100 oraz trzecie na 200 metrów. Dużą satysfakcję ze swoich startów mieli Antoni Staszczak i Paweł Bury. Przyszło im rywalizować z rok starszymi kolegami a mimo to wywalczyli po dwa medale. Paweł o setne sekundy wygrał 400 metrów stylem zmiennym oraz był trzeci na 200 również stylem zmiennym. Natomiast Antek uplasował się na drugiej pozycji na 400 zmiennym i na trzeciej na 400 dowolnym.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronie klubu.