Mulawa góra do 05.04.2024

Sparta druga w OTYLIA SWIM CUP 2021

Fundacja Otylii Jędrzejczak zorganizowała w miniony weekend po raz pierwszy w naszym województwie ogólnopolskie zawody pływackie, które zgromadziły na pływalni Aqua Lublin prawie 800 zawodników z 64 klubów.

Nasza mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak przeprowadza trzy imprezy pływackie każdego roku w innym miejscu Polski. Atrakcyjność zawodów przyciąga zawodników nawet z odległych części kraju, nie inaczej było i tym razem. Oprócz zawodników ze Szczecina, Gdańska, Gdyni, Białegostoku czy Warszawy pojawili się także biłgorajscy pływacy. „Spartanie” zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając łącznie 23 medale (9 złotych, 10 srebrnych i 4 brązowe), i w klasyfikacji medalowej zajęli wysokie II miejsce.

Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Marcel Jonczak, który wygrał wszystkie swoje cztery starty (50 i 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym i grzbietowym). Trzy zwycięstwa natomiast odniósł Michał Giruć, wszystkie stylem klasycznym. W końcowej klasyfikacji Marcel był drugi, a Michał trzeci. Starty na 50 m stylem motylkowym i grzbietowym dały trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Patrycji Pieczykolan. Medale dla biłgorajskiego klubu zdobyli również: Martyna Łyczak (1 złoty i 2 srebrne), Liliana Staroń (1 złoty i srebrny), Nataniel Kobak (3 srebrne), Kornel Kulanin (2 srebrne i 1 brązowy), Julia Duńko (1 srebrny i brązowy), Kinga Cich (1 srebrny).

Mulawa wybory do 05.04.2024

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne są na stronach klubu oraz Fundacji Otylii Jędrzejczak.