Sparta druga w Kielcach

Dwa dni trwały zmagania spartan w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Dyrektora MOSIR Kielce. Impreza ta zgromadziła 259 zawodników i zawodniczek z 24 klubów.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Biłgorajską Spartę reprezentowały 42 osoby z czterech roczników 2009,2008,2007,2006. Właśnie w tych kategoriach wiekowych toczyła się rywalizacja na kieleckiej pływalni MOSiR. Po podsumowaniu sobotnich i niedzielnych startów indywidualnych oraz sztafetowych SPARTA Biłgoraj zajęła wysoką drugą lokatę w klasyfikacji drużynowej.

Zawody obfitowały w bardzo wiele emocjonujących wyścigów również z udziałem naszych reprezentantów. Zarówno na dystansach sprinterskich, jak i na tych dłuższych o miejscach decydowały ułamki sekundy. Na szczególne wyróżnienie zasługują multimedaliści tej imprezy, którzy osiągnęli dodatkowo bardzo wartościowe wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Najwięcej medali, bo aż 6 oraz statuetkę za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobył Paweł Bury. Dwukrotnie wygrywał na dystansach sprinterskich stylem grzbietowym, był drugi na 100 zmiennym, trzeci na 50 i 200 żabą oraz 200 zmiennym. Najwięcej razy, bo cztery na najwyższym miejscu podium stawał Miłosz Jagosiak. Łupem naszego zawodnika padło 50 i 100 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem zmiennym. Dwukrotnie na 100 i 200 m stylem klasycznym tryumfował Paweł Wołoszyn, do tego nasz zawodnik zajął drugie miejsce na 50 m tym samym stylem oraz trzecie na 100 m zmiennym. Dobrze w stylu klasycznym zaprezentował się Michał Giruć, który uplasował się na pierwszej pozycji na 100 m oraz był drugi na 50 metrów.

Udanie startowały nasze sztafety męskie. Zarówno stylem zmiennym jak i dowolnym zajmowały drugie miejsca (Błaszczyk, Wilczyński, Kapusta, Obszyński, Bury). Na trzecim miejscu 4×50 zmiennym zameldowała się młodsza ekipa Spartan (Pawlos, Wołoszyn, Papierz, Bury).