Spartańska sobota

Dziesiąty raz nasza pływalnia gościła aż 221 zawodniczek i zawodników z 17 klubów województwa lubelskiego. II runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w Pływaniu przysporzyła wielu emocji zgromadzonym na trybunach kibicom, zawodnikom i trenerom. Drużyna Sparty licząca 23 osoby zajęła drugie miejsce w końcowej klasyfikacji tych zawodów i powiększyła swoją przewagę nad trzecią Olimpią Lublin.

W czołówce zawodów uplasowało się wielu naszych zawodników i zawodniczek. Na podium stanęli Damian Błaszczyk (50 m stylem dowolnym 1.34) i Wojciech Papierz (100 m stylem dowolnym 1:14.69), którzy zajęli trzecie miejsca. Czwarte, nielubiane przez sportowców pozycje, zajęło aż sześcioro naszych reprezentantów: Julia Duńko (50 m stylem motyl 39.63), Maksymilian Pawlos (50 m stylem motyl 36.84), Maksymilian Grzyb (100 m stylem dowolnym 1:16.09), Bartosz Sadowski (100 m stylem grzbietowym 1:24.75), Paweł Bury (50 m stylem grzbietowym 37.91), Damian Błszczyk (200 m stylem zmienny 2:52.38). W pierwszej szóstce premiowanej dyplomami i medalami w swoich konkurencjach znaleźli się: Amelia Cieślak V miejsce (50 m stylem grzbietowym 39.72), Paweł Wołoszyn V miejsce (100 m stylem dowolnym 1:16.34), Łukasz Kapusta VI miejsce (50 m stylem dowolnym 32.28).

Naszą pozycję w województwie potwierdziły sztafety, dwukrotnie wygrywając i raz zajmując drugie miejsce. Sztafety 4×50 m stylem dowolnym chłopców (Sadowski, Kapusta, Wilczyński, Błaszczyk 2:11.66) oraz 4×50 m stylem zmiennym mix rocznik (Cieślak, Wołoszyn, Pawlos, Wasąg) tryumfowały w swoich startach, ustanawiając nowe rekordy klubu. Natomiast oczko niżej uplasowała się sztafeta 4×50 m stylem klasycznym mix (Bury, Barwińska, Duńko, Obszyński) również ustanawiając nowy rekord klubu.

Zawodnicy za miejsca 1-6 otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez Burmistrza Miasta Janusza Rosłana. Obiekt pływalni udostępniło Starostwo Powiatowe dzięki uprzejmości dyrektora ZSBiO Stanisława Sitarza. Dokładne wyniki oraz zdjęcia z zawodów dostępne są na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.