Sparing LZS Majdan Stary – Łada Biłgoraj

Mecz rozpoczął się o godzinie 14.00. Początek spotkania to dużo gry w środku pola. Mimo że był to mecz sparingowy, obserwowaliśmy mnóstwo walki. Już w 10. minucie bramkarz LZS Majdan Stary Jakub Grabias chroni drużynę przed utratą bramki.

W kolejnej akcji LZS Majdan Stary próbuje się odgryźć za akcję bramkową Łady, ale nie wyszła ona tak, jak zaplanowali sobie to zawodnicy z Majdanu Starego. W następnych minutach LZS znowu w opałach. Obrońca lokalnej drużyny blokuje strzał zawodnika Łady, ale piłka finalnie wylądowała w rękawicach bramkarza. Goście w 19. minucie wreszcie dopięli swego, 0:1 dla Łady po strzale w krótki róg bramki LZS. Już w 30. minucie było 0:2 dla gości z Biłgoraja. Strzał lobem zamieniony na bramkę! Dalej gra toczy się na połowie LZS. Łada kontroluje mecz. Majdan często próbuje zaskoczyć długimi podaniami przeciwnika, ale bez skutku. Aż w 39. minucie piłka Michała Kowala ląduje w bramce! Piękny strzał i mamy 1:2. Łada chce strzelić kolejnego gola na 1:3, ale LZS dobrze się broni. Pod koniec pierwszej połowy padają 2 niecelne strzały na bramkę Łady. Pierwsza część kończy się wynikiem 1:2 dla Łady Biłgoraj.W drugiej połowie już na samym początku Łada zyskuje rzut wolny za faul za polem karnym. Jednak strzał zawodnika Łady przeszedł obok dalszego słupka bramki LZS. Tym razem rzut wolny dla Majdanu. Piłka obija poprzeczkę Łady po strzale Marcina Rymarza. LZS dalej próbuje, tym razem Adam Grab strzela obok słupka. W 75. minucie pada pechowy gol samobójczy Tomasza Jastrzębskiego. Na tablicy widnieje wynik 1:3. W 80. minucie kolejny gol dla Łady! Po pięknym strzale zawodnik Łady podwyższa na 1:4. Wynik mógłby być wyższy, gdyby nie parada bramkarza LZS Mateusza Niećko.

Mecz dobiegł końca. Wynik 1:4 dla Łady Biłgoraj już nie uległ zmianie.

Reportaż powstał w ramach zajęć z dziennikarstwa w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju.