- Reklama -

Wyruszył V Bike Camp 2020

W sobotę 25 lipca spod budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju wyruszył dwudniowy Bike Camp 2020. Jest to już piąta, jubileuszowa, edycja tego wydarzenia, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej Rowerowe Roztocze. 

Galeria fotografii (95 zdjęć) 

 Bike Camp to nie jest zwykły rajd rowerowy…

– Jak zwykle startujemy w sobotnie popołudnie z parkingu starostwa. Następnie odwiedzamy Zagrodę Sitarską i Miasteczko na Szlaku Kultur. Po drodze wstąpimy zapewne na dobrą kawę do Widokówki i ścieżkami rowerowymi, a dalej szlakami pojedziemy do Lipowca. Po drodze zatrzymamy się na Źródełkach i na Wzgórzu Polak – mówi Daniel Bajan, organizator V Bike Camp 2020.

Wydarzenie jest dwudniowe a jego celem jest jazda rowerowa biłgorajskimi szlakami i dzielenie się kulturą, historią i przyrodą oraz podróżniczym doświadczeniem. Pierwszego dnia po dojechaniu do Agroturystyki Prorok, uczestnicy jedzą gorący posiłek, a następnie przygotowują się do dzielenia swoimi wyprawami. Każdy z uczestników może przygotować zdjęcia lub filmiki, aby pokazać i opowiedzieć historię swojej ciekawej wyprawy. Po prezentacjach odbywa się wspólne ognisko, podczas którego króluje śpiew z gitarą.

- Reklama -

– Rankiem drugiego dnia jemy śniadanie, pijemy kawę i wyruszamy w dłuższą trasę, bo ok. 50 km. Wszystko po to,  by ukazać biłgorajską przyrodę, widoki, różnorodność szlaków wszystkim podróżnikom przybyłym do nas z Lubelszczyzny jak i z całej Polski. Dzięki wsparciu i finansowaniu Urzędu Miasta Biłgoraj, Gminy Tereszpol, Starostwa Powiatowego i Gminy Biłgoraj każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek, naklejkę na rower, posiłek oraz broszury czy mapki opisujące nasze okolice. W tym roku spotykamy się już po raz piąty, co utwierdza nas w przekonaniu, że zaspokajamy jedną z istotnych potrzeb – dodaje Daniel Bajan.  

W tegorocznym wydarzeniu bierze udział 50 uczestników z różnych miejscowości, nie tylko z powiatu biłgorajskiego, ale nawet z całej Polski.

– Warto jeździć na rowerze, podziwiać piękne okolice. Jeden aspekt, dzięki któremu po raz kolejny biorę udział w Bike Camp, jest krajoznawczy, ale również spędzę ten czas rodzinnie, ponieważ jestem tutaj dziś z synem – mówi Daniel Wdowiak z Biłgoraja, sympatyk Rowerowego Roztocza. – Najbardziej podobają mi się wyzwania, tj. trasy, które pokonujemy z adrenaliną, ponieważ wcale nie są proste – dodaje uczestnik.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.