- Reklama -

- Reklama -

Spływ kajakowy z Fundacją Pomocy Dzieciom Krzyk

- Reklama -

Podczas wakacji w Fundacji Pomocy Dzieciom Krzyk odbywały się zajęcia krajoznawcze, podczas których młodzi ludzie przygotowywali się do spływu kajakowego, poznając techniki sztuki przetrwania.

 13 sierpnia podopieczni fundacji z rodzinami oraz wolontariusze wyruszyli na trzydniowy spływ kajakowy Doliną Tanwi. Grupa wypłynęła z Rebizantów i dopłynęła do Króli. Pierwszy dzień był pełen przepraw przez dzikie zarośla, progi i zawalone konary drzew. Woda była zimna, a często trzeba było do niej wchodzić, aby przenosić kajak. Wieczorne ognisko i biwak w Borowych Młynach rozgrzały zmęczonych turystów. Do wieczornych gawęd, skeczów i śpiewów dołączyli turyści z Leżajska. Wieczorne i poranne śpiewogranie wpłynęło na nawiązanie nowych przyjaźni.

urząd MArszałkowski projekt

 Kolejne dni obfitowały w poznawanie walorów przyrodniczych pięknej Doliny Tanwi i nowych atrakcji turystycznych na trasie. W tym roku gościem spływu był chłopiec reprezentujący kulturę romską z Szaflar, opowiadał o życiu współczesnych Romów w Polsce i ich historii, pięknie grał  na gitarze, umilając odpoczynek. Wolontariusze przybyli z Pomorza, Śląska, z Małopolski, stolicy i okolic, gdzie będą promować nasz region.

Spływ Kajakowy został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.