- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

SOLI DEO po raz dwudziesty (filmy)

 W niedzielę 7 lipca, na scenie letniej przy BCK w Biłgoraju, odbyła się jubileuszowa XX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO pod patronatem J.E. Ks. Bp. Mariana Rojka.

- Reklama -

Festiwal rozpoczął się o godz 16.00 Mszą św. w kościele św. Jerzego pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Profesora Jana Śrutwy. Eucharystia była wyrazem wdzięczności Bogu za wszystkie lata trwania festiwalu w naszym mieście.

Organizatorami wydarzenia byli Komitet Organizacyjny SOLI DEO, KSM „Nadzieja” i „Serce”, a współorganizatorami Urząd Miasta Biłgoraj, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Gminy Biłgoraj oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.

Festiwal rozpoczął dyrektor Komitetu Organizacyjnego ks. Marek Kuśmierczyk, który przywitał zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych.  Dzięki pomocy naszych włodarzy, którzy przez te 20 lat wspierali, pomagali, możemy się tutaj spotykać i wychwalać Pana Boga. Mamy dziś możliwość doświadczyć mocy Ducha, która płynie z muzyki, bo gdy się słyszy piękny śpiew, piękną muzykę wychwalającą Pana Boga, to człowiek łączy się z niebem, wycisza, uspokaja, a zarazem nabiera nowego Ducha – mówił organizator ks. Marek Kuśmierczyk. 

W niedzielnej uroczystości koncertowej wzięli udział m.in. burmistrz miasta Biłgoraj Janusz Rosłan oraz wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

Za zaangażowanie przy organizacji ogólnopolskiej imprezy ks. Krystian Bordzań wręczył statuetki, które otrzymali ks. Marek Kuśmierczyk, Tomasz Książek oraz Mirosław Kita.  Podziękowania skierowane zostały również do prowadzącej festiwal Moniki Białek.

Jak na jubileusz przystało, organizatorzy przygotowali niespodzianki i ciekawe koncerty. Uczestnictwo w XX jubileuszowym Festiwalu Piosenki Religijnej SOLI DEO w Biłgoraju było dla wszystkich prawdziwą ucztą duchową. O godz. 17.00 na scenie letniej BCK rozpoczęła się część koncertowa.

Jako pierwszy wystąpił zespół LA PALLOTINA z Warszawy. La Pallotina to chrześcijański zespół założony przez księdza Andrzeja Daniewicza. Muzycy postawili na rockową nutę, przekazali słuchaczom ewangeliczne przesłanie połączone z osobistym świadectwem. Zespół ten do tej pory nagrał dwie płyty „Pusty Plac” 2008 i „Urodzisz się od nowa” 2010.

Występ s. Julity Zawadzkiej był pięknym wykonaniem głębokich utworów, które poruszyły do głębi uczestników festiwalu oraz zgromadzonych mieszkańców.

Koncert hip-hopowego zespołu chrześcijańskiego „Muode Koty” sprawił, że młodzież tańczyła i śpiewała razem z wykonawcami. Zespół ten oprócz koncertów prowadzi również rekolekcje i profilaktykę w szkołach. Swoim talentem i pasją do Boga zdobywają coraz więcej fanów! Młodzi hip-hopowcy przyznają się do Jezusa, co więcej uwielbiają Go przy pomocy rapu. Filmy z występu zespołu poniżej.


Kolejny koncert, który bardzo ubogacił  festiwal, to występ zespołu Let Him Run. Jest to polski zespół grający muzykę chrześcijańską z gatunku „praise&worship”, założony w 2017 roku przez Marcina Pawełka (guitar, vocal), Rafała Hilbrychta (bass) i Dominika Cendrzaka (drums).

Na zakończenie festiwalu odbył się koncert uwielbienia, prowadzony przez ks. Andrzeja Wąska i zespół Aniołki. W trakcie festiwalu organizatorom towarzyszyło 100 tancerzy. Byli to chętni wolontariusze, którzy zatańczyli do utworu „Z ciemności do światła” w wykonaniu s. Julity Zawadzkiej. Tancerze w specjalnych jubileuszowych koszulkach urozmaicali  festiwal przez cały czas.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.