- Reklama -

Sołectwa rywalizują w siatkówce

Sześć drużyn z gminy Księżpol zgłosiło się do rywalizacji w Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Księżpol.

Reprezentacje sześciu sołectw (Rakówka, Korchów, Majdan Stary, Księżpol, Zynie i Króle) z gminy Księżpol biorą udział w pierwszym Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw. Drużyny rywalizują o puchar Wójta Gminy Księżpol w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu. Mecze eliminacyjne rozegrano 14 stycznia, natomiast 15 stycznia odbędą się finały. Mecze są rozgrywane systemem “każdy z każdym”, a do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grupy.

- Reklama -

W zawodach mogą zagrać zespoły złożone z mieszkańców danego sołectwa. Zgodnie z regulaminem w składzie może znaleźć się 1 osoba, która nie mieszka, ale pracuje w gminie Księżpol. Każda drużyna może liczyć do 8 osób, a na boisku gra 6, w tym co najmniej 1 zawodniczka.

– To nasza nowa propozycja na aktywne spędzania wolnego czasu – mówi autor pomysłu, wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Jeśli ta formuła się przyjmie, turnieje będą odbywać się cyklicznie – dodaje.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.