- Reklama -

Solary, drogi, remonty w Aleksandrowie

Ponad 5 milionów złotych w tym roku przeznaczy gmina Aleksandrów na zadania inwestycyjne. Wśród nich jest montaż kolektorów i pieców na biomasę, rozbudowa przychodni i prace przy drogach i chodnikach.

Sezon prac i remontów w terenie w pełni. Także w gminie Aleksandrów trwają prace przy inwestycjach zaplanowanych na 2018 rok.

Wśród zadań zapisanych w budżecie jest dalsza rozbudowa odcinków wodociągu i kanalizacji za kwotę 40 tysięcy złotych. W ubiegłym roku samorząd zainwestował w kanalizację na ulicy Słonecznej 74 463 zł i budowę wodociągu do miejscowości Trzepietniak 102 939 zł.
Kolejne zadanie to remonty gminnych dróg. Przeznaczono na nie 535 tys. zł. Za 20 tys. zł będzie budowany chodnik w ciągu ulicy Słonecznej. Za kolejne 50 tys. zł zrobiona będzie dokumentacja techniczna odcinka drogi do miejscowości Bukowiec (577 metrów). Natomiast dokumentacja techniczna na budowę drogi od strony północnej w Aleksandrowie Czwartym będzie kosztować około 100 tys. zł, a w Aleksandrowie Drugim 65 tys. zł.

- Reklama -

Samorząd chce także rozbudować i wyremontować budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Pierwszym. Na ten cel zabezpieczono 70 tys. zł. 50 tys. zł będzie kosztować budowa oświetlenia ulicznego.
Kolejnym dużym zadaniem, jakie realizuje w bieżącym roku gmina, jest kontynuacja rozbudowy i modernizacji budynku przychodni zdrowia. Szacuje się, że prace pochłoną blisko 200 tys. zł. W ubiegłym roku prace przy obiekcie kosztowały tyle samo.
Największą inwestycją w gminie jest realizacja projektu „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w Gminie Aleksandrów”. Całość ma kosztować 4 mln 600 tys. zł.
Łącznie nakłady inwestycje w 2018 roku wyniosą 5 mln 445 tys. zł.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.