- Reklama -

- Reklama -

Solarów nie będzie

Samorząd gminy Frampol starał się uzyskanie dofinansowania na III etap projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Środków nie udało się pozyskać.

Gmina Frampol złożyła wniosek “ECO-EFEKTYWNY Frampol. Etap III”. Wartość projektu opiewała na kwotę  ponad 2 mln 700 tys. zł. Środków nie udało się uzyskać. Jednak nie tylko samorządowcy z Frampola w tym “rozdaniu” unijnych środków nie mieli szczęścia. Dofinansowania nie otrzymał żaden samorząd naszego powiatu.

Ubiegaliśmy się dla naszych mieszkańców o zakup instalacji fotowoltaicznych, pieców i solarów. Spośród 210 złożonych i ocenionych wniosków, ze względu na niską lokację środków założonych na to działanie, do dofinansowania wybranych zostało 86 wniosków. Wniosek gminy Frampol został oceniony na 98 punktów na 100 możliwych do zdobycia – mówi burmistrz Frampola Józef Rudy. Daje to 101. miejsce na liście rankingowej. – Mimo wysokiej oceny nie aplikujemy tych środków i nie jesteśmy beneficjantem w tym działaniu – dodaje włodarz gminy.

- Reklama -

Zdaniem Józefa Rudego pozostaje pewna nadzieja, że ilość pieniędzy przeznaczonych na instalację odnawialnych źródeł energii zostanie zwiększona przez Urząd Marszałkowski. – Nie jest powiedziane, że definitywnie nie otrzymamy tych środków. Czekamy na rozwój sytuacji – mówi.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.