- Reklama -

- Reklama -

Solarki i piaskarki na drogach wojewódzkich

Poniżej przedstawiamy informację Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie na temat stanu dróg wojewódzkich w woj. lubelskim w poniedziałek 15 lutego o godzinie 7 rano.

- Reklama -

Informujemy, że wszystkie drogi wojewódzkie w województwie lubelskim są przejezdne. Na większości z nich występuje cienka warstwa zajeżdżonego śniegu. W zachodniej części województwa na drogach wojewódzkich czyli od Stężycy i Końskowoli przez Nałęczów, Poniatową, Opole Lubelskie, aż do Gościeradowa i Kraśnika nawierzchnia jest czarna. Jedynie lokalnie, w miejscach mniej uczęszczanych, w okolicach pól i lasów, możemy natrafić na błoto pośniegowe.
Na drogach wojewódzkich w centralnej i północnej części województwa możemy spotkać zajeżdżoną cienką warstwę śniegu oraz zajeżdżone błoto pośniegowe.
Kierowcy powinni zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków jakie panują na drogach we wschodniej i południowej części województwa lubelskiego.
Na drogach nr 816 od Dorohuska do Horodła, nr 843 od Chełma do Zamościa, nr 844 od Hrubieszowa do Dołhobyczowa, nr 850 od skrzyżowania z DK nr 74 do Tomaszowa Lubelskiego, nr 848 od od Turobina do Zamościa, nr 849 od Zamościa do Józefowa, nr 853 od Tomaszowa Lubelskiego do Majdanu Nowego, możemy trafić na luźno występujący śnieg oraz zaspy, które jednak nie ograniczają ruchu samochodów.
Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 16 pługów lemieszowych, 33 solarki i 8 piaskarek.
Według informacji z IMGW opady śniegu możliwe są dzisiaj jedynie w okolicach Zamościa, Biłgoraja, Hrubieszowa i Chełma. Temperatura będzie wahać się od -1 stopnia Celsjusza do -7 stopni Celsjusza. Mieszkańcy wschodniej części województwa lubelskiego powinni uważać także na silny wiatr, jaki może występować lokalnie i osiągać prędkość do 35km/h.

Kamil Jakubowski, Biuro Prasowe ZDW w Lublinie

*autor zdjęć: ZDW w Lublinie

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Rtx mówi

    DW 853 to porażka. Ciężko się minąć z ciężarówka a nie mówiąc już o tym jak się spotka 2 ciężarówki. I 10 cm to nie jest cienka warstwa .

  2. Rtx mówi

    Dw 853 to porażka ciężko się minąć z ciężarówka a nie mówiąc już jak się spotka 2 ciężarówki. I 10 cm sniegu to nie jest cienka warstwa .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.