- Reklama -

Sołtys roku z Józefowa

 

Sukces nie przyszedł łatwo, ponieważ uczestnicy konkursu musieli się wykazać zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami praktycznymi, a w rywalizacji wzięło udział 5 sołtysek i 5 sołtysów, do których zgodnie z regulaminem byli zaliczani także przewodniczący zarządów osiedli. Finał zmagań poprzedziły eliminacje, w których sołtyski sprawdzały swoje umiejętności w typowo męskich zawodach, a panowie – w kobiecych.

- Reklama -

Przewodniczący Zarządu Osiedla Józefów Morgi Gabriel Kutrzepa znalazł się w najlepszej trójce zawodników, którzy najszybciej ubili pianę z białek. Potem sołtysi musieli jeszcze dokończyć powiedzenia lub przysłowia ludowe oraz rozwiązać test wiedzy o regionie.

Ostatecznie reprezentant Gminy Józefów zdobył tytuł "Roztoczańskiego Sołtysa Roku", a wśród pań wygrała Katarzyna Lalik, reprezentująca Gminę Krasnobród.

Podczas "Roztoczańskiego Pikniku Sołtysów" nie zabrakło wielu innych atrakcji. Bardzo emocjonujące okazały się konkurencje, nawiązujące do dawnych zwyczajów, życia i pracy na zamojskiej wsi, na przykład bieg z kapustą na łopacie czy rzuty ziemniakiem do kosza. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz kulinarny znawcy kuchni roztoczańskiej Adama Kota, który zakończył się degustacją zapalanki kartoflanej na boczku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.