Sołtys dziękuje za drogę

W gminie Potok Górny powstała nowa droga. Inwestycja została wykonywana dzięki dofinansowaniu. W ramach zadania wybudowana została droga gminna o długości 1803 m w miejscowości Dąbrówka. Dodatkowo przebudowany został łącznik do drogi wojewódzkiej o długości 113,6 m.

Początki inwestycji  

 

Przebudowany też został istniejący przepust drogowy. Powstały nowe przepusty. Zmienił się również system odwodnienia rowów przydrożnych. Przebudowany został system rowów odpływowych od przepustów drogowych do rowów przydrożnych drogi wojewódzkiej nr 863. Poprawiona została organizacja ruchu drogowego.

Inwestycja realizowana była w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 2,6 mln zł, a dotacja z budżetu państwa to 1,1 mln zł.

Efekt końcowy inwestycji  

 

Nowa droga w Dąbrówce powstała ku zadowoleniu mieszkańców miejscowości. Do tej pory poruszali się drogą nieutwardzoną, która przy niesprzyjającej pogodzie stawała się nawet nieprzejezdna. Teraz, dzięki budowie nowej komunikacja stała się zdecydowanie prostsza, a wygląd miejscowości znacznie się poprawił. W imieniu własnym i mieszkańców za wykonaną inwestycję dziękował sołtys Dąbrówki. – Chciałem się pochwalić, że droga w Dąbrówce już jest, można jeździć. Zmienił się wizerunek wioski, za co bardzo chciałbym podziękować państwu. Droga była bardzo potrzebna mieszkańcom – mówił Krzysztof Konieczny, sołtys Dąbrówki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.