- Reklama -

SMOG w Biłgoraju

9 października funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolne „SMOG”. Ich głównym celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Podczas działań policji wybrane patrole będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.  Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, może sprawdzić stan techniczny pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska funkcjonariusz zatrzyma dowód rejestracyjny.

- Reklama -

Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Pamiętajmy, że źle działające samochody, szczególnie na terenie dużych miast, przyczyniają się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że smog to również wina niesprawnych pojazdów emitujących toksyczne spaliny.

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Gal mówi

  Haha, palicie g**nem w starych piecach i szukacie winnych w starych samochodach.

 2. cygan mówi

  A zapytał sie ktos kiedys czemu ludzie jezdza starymi gratami. Zapytał? Nie no bo po co. A jezdza starymi z jednego prostego powodu. Nie stac ich na nowsze graty. Wiec musza meczyc te stare. Okazuje sie tez ze nowe graty po okresie kilku lat eksploatacji bardziej truja niz te starsze. A to to dlatego ze szybciej w nich padaja katalizatory dpfy i co tam maja. I taki własciciel widzac ze cena czesci która powinien wymienic jest wyzsza niz wartosc jego auta to stosuje jakis zamiennik za pare zł. I dopiero wtedy kopci niezle. Ale czy pomyslał ktos o innym wyjsciu. Nie no bo po co. Najprosciej wysłąc policjantów niech eliminuja . I tak ze wszyskim jest. Choroby sie nie leczy ale wycina. To moim zdaniem jest troche chore. Człowiek jest wykożystywany na każdej płaszczyznie. Wciska mu sie jakas ciemnota tak długo az zacznie uwazac ze to sa jego mysli i poglady.

 3. Marcin mówi

  Proponuję dworzec PKS Biłgoraj i te wszystkie Autosany skontrolować

 4. Andrzej mówi

  Jadę obrzeżem, patrzę
  a conajmniej z co 3 domu wydobywa się chmura dymu, która łączy się w jeden duży smog. Tak! Kopciaki samochody tez trzeba eliminować i do naprawy albo na złom. Problem w tym że dużo ludzi jeździ takimi samochodami na jakie ich stać. W tym przypadku niema dotacji jak do wymiany pieca co. Trzeba najpierw zacząć od kopcących pieców, a nie nakładać kary na kierowców, którzy najczęściej jada tym właśnie rzęchem do pracy.

 5. Tom mówi

  Wyłapać VW gole i pasztety, dwu litrowe beemy i audiczki. Tych kopciuchow jest najwięcej. A wiesniaki myślą że diesel musi dymić i wożą się nimi jak maybahami.

 6. Kierowca.. mówi

  Niech policja włączy te mierniki zanieczyszczenia powietrza wieczorami na ul zamojskiej, tak daje od producentów mebli i drzwi spalanymi lakierami że ciężko oddychać tu to pewnie norma przekracza 2000 tyś %

  1. Gal mówi

   Te mądrala, na kominach są filtry.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.