- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Śmierć na drodze w powiecie biłgorajskim

Na drogach w powiecie biłgorajskim jest mniej wypadków, ale niestety więcej osób zabitych. Takie wnioski płyną z raportu za ubiegły rok, przekazanego przez biłgorajską policję. W 2022 roku na naszych drogach było o 10 mniej wypadków w porównaniu do 2021 roku. Jak to tłumaczy policja?

- Reklama -

– Działania podejmowane przez Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju w 2022 r. spowodowały, że stan porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu biłgorajskiego nie uległ pogorszeniu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, podejmowane były wielopłaszczyznowe przedsięwzięcia zmierzające do ochrony bezpieczeństwa ludności oraz do utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zadania Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju były ukierunkowane na ograniczenie zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Ponadto bardzo ważną nową płaszczyzną działań były zadania związane z sytuacją na wschodniej granicy RP oraz konfliktem zbrojnym pomiędzy Rosją i Ukrainą. Działania te wymagały bardzo dużego zaangażowania sił i środków zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom narodowości ukraińskiej uciekającym z obszarów objętych wojną, jak również pomoc przy kwaterowaniu tych osób na terenie powiatu biłgorajskiego – czytamy w pierwszych zdaniach raportu.

To teraz spróbujmy to przetłumaczyć z polskiego … na nasze.

Grzegorz Wróbel

Drogówka nałożyła ponad 10 tysięcy mandatów

 

Policjanci na terenie powiatu biłgorajskiego w 2022 roku ujawnili 15534 wykroczenia (16588 za 2021 r.), za które zastosowano represję karną. Jest ich o 714 mniej niż w 2021 roku. Do Sądu Rejonowego w Biłgoraju skierowano 595 wniosków o ukaranie, tj. o 150 więcej niż w 2021 roku. Ujawniono 10202 wykroczenia, za które nałożono mandaty karne i jest to o 119 mniej niż w 2021 roku. Za ujawnione wykroczenia zastosowano 4737 pouczeń, tj. o 1085 pouczeń mniej niż w 2021 roku.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

  Na drogach mniej wypadków, więcej zabitych

 

W 2022 roku na naszych drogach było o 10 mniej wypadków w porównaniu do 2021 roku. Jednak w tych zdarzeniach zginęło aż 10 osób (w 2021 r. były trzy ofiary).

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (policja)

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. 997 mówi

    wystarczy udać się na stołówkę lub posłuchać śmiechów pod oknami na Polnej 1 i wszystko jasne

  2. Arko mówi

    Może czas zakończyć tę kawki i zbiorowe obiadki i do roboty

  3. dfghj mówi

    Czytać ten raport, te fragmenty raportu to tak jak słuchać wystąpień Kaczyńskiego lub Morawieckiego w TVPiS. To że ujawnili mniej wykroczeń to nie znaczy że mniej ich było. Jestem przekonany że wzrost był bardzo duży, bo to widać na biłgorajskich ulicach. Policja po prostu na niektóre wykroczenia kompletnie nie reaguje. Nawet gdy są popełniane bezpośrednio przed maską samochodu którym jadą nie chce im się nawet szyby uchylić aby zareagować. MASAKRA. Wożą się po mieście, normy paliwa wypalają.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.