- Reklama -

Śmiecimy, więc sprzątamy

"Posadźmy kwiatów tysiące. Posadźmy krzewy i drzewa. Niech z nieba uśmiecha się słońce.  Pozwólmy ptakom śpiewać" – tak śpiewały dzieci podczas podsumowania projektu, które odbyło się w ubiegły wtorek. Były także wiersze, piosenki, przedstawienie o ekologii, a nawet pokaz mody ekologicznej. 

Szkoła na realizację projektu otrzymała od firmy Model Opakowania dofinansowanie w wysokości 1000 zł. W trakcie jego realizacji dzieci stworzyły plakaty w ramach konkursu plastycznego. Tematem prac miała być czystość środowiska wokół nas. Najlepszy rysunek w kategorii klas I-III namalowała Eliza Spustek, a w klasach starszych najlepsza była Julia Karaś. 

- Reklama -

Jednym z elementów projektu była także zbiórka makulatury. Najwięcej jej, bo aż 57 kg, zgromadziła Milena Kuceł i to ona została zwyciężczynią tej kategorii. Tylko o 2 kg gorszy wynik miała Patrycja hanczarek, która zajęła 2. miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się Amelia Niedzielska, a na czwartym – Martyna Szczerska. Natomiast w rywalizacji klas zwyciężyła klasa IV, która nazbierała aż 167 kg makulatury!

– Od kilku już lat nauczyciele zachęcają uczniów do systematycznej, selektywnej zbiórki śmieci. Szkoła prowadzi zbiórkę surowców wtórnych: makulatury, baterii, plastików, szkła. Żeby uatrakcyjnić zbiórkę tych surowców i zachęcić do jeszcze większej aktywności, rozpoczęliśmy projekt, w którym było współzawodnictwo klasowe i indywidualne – mówiła podczas podsumowania projektu dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakówce Elżbieta Droździel.

Koordynatorem projektu była Jadwiga Paluch, i to ona wręczyła nagrody najlepszym uczestnikom projektu. Zapowiedziała, że druga edycja projektu już się rozpoczęła i można znów zacząć rywalizować w zbieraniu makulatury. Im bardziej zaangażujemy się w sprzątanie naszego środowiska, tym samym zostawimy po sobie bardziej czyste otoczenie, z którego korzystać będą kolejne pokolenia. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.