AGD

- Reklama -

- Reklama -

Śmieci zostają w rowach

Mieszkańcy gminy Józefów zgłaszają problem z odbiorem niektórych odpadów, m.in. opon czy materiałów budowlanych. Okazuje się, że firma odbierająca odpady działa zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem.

- Reklama -

Mieszkańcy gminy Józefów mają problem z odbiorem odpadów wielkogabarytowych. Problem zgłosiła radna Dominika Gontarz podczas obrad sesji.

– Po jednej ze zbiórek w Majdanie Nepryskim mieszkańcy zaczęli zgłaszać, że wystawili do odbioru m.in. opony, płyty, pozostałość z mebli, wycieraczki gumowe. Firma, która zajmuje się odbiorem, nie zabrała tych odpadów. Jedni zabrali odpady, inni zostawili przy posesjach mówiła.

Dodała, że wiele firm takie odpady zabiera od mieszkańców, co jest dla nich sporym ułatwieniem. Zatrwożyło mnie to, jak można kilku opon nie zabrać dodała. Stwierdziła, że  jeśli tego typu sytuacje będą się powtarzać, część śmieci zapewne wyląduje w lasach.  W okolicznych lasach jest dużo tego typu nielegalnych wysypisk. Proszę, o niedopuszczenie do takich sytuacji – mówiła.

- Reklama -

 Jak się okazuje, firma odbierająca odpady postąpiła zgodnie z umową, jaką zawarła z gminą.  Nie do końca pamiętamy o regułach gry, jakie u nas zastosowaliśmy, jeśli chodzi o odbiór odpadów. My nie daliśmy w przetargu do odbioru opon. Opony będę tylko i wyłącznie dostarczane do punktu selektywnej zbiórki odpadów w Józefowie. Tam każdy dostanie dokument potwierdzający zdanie opon. Przyjmujemy je nieodpłatnie. My zawozimy je do utylizacji wyjaśnił burmistrz Roman Dziura. Dodał, że spółdzielnia nie odbiera opon ani materiałów budowlanych od nikogo.  Mieszkańcy są przyzwyczajani, że co wystawili, to firma odbierała mówił. Apelował, aby doinformować mieszkańców w tym zakresie.
red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.