- Reklama -

- Reklama -

Śmieci? Obsza nic nie zmienia

Od Nowego Roku odpady komunalne w gminie Obsza będzie odbierać ta sama firma, która teraz wykonuje te usługi. Będzie to Spółdzielczy Zakład Gospodarczy, a nowa umowa będzie obowiązywać przez dwa lata.

- Reklama -

Była to jedyna firma, która zgłosiła się do przetargu z ofertą przekraczająca 1 milion 300 tysięcy złotych. – To o ponad 400 tysięcy złotych więcej niż zakładaliśmy, ale obserwując sytuację na rynku spodziewamy się, że unieważnienie postępowania i ogłoszenie drugiego przetargu nie spowodowałoby obniżenia kosztów. Dlatego w najbliższych dniach podpiszemy umowę – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

- Reklama -

Zwycięzca przetargu zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem śmieci z około 930 gospodarstw w gminie Obsza oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Woli Obszańskiej.

Poza systematycznym odbiorem odpadów zmieszanych, biodegradowalnych oraz papieru, metali, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i szkła, umowa będzie obejmować organizację dwa razy w roku mobilnych zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów wielkogabarytowych i starych opon.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.