- Reklama -

- Reklama -

Ślisko na drogach Lubelszczyzny

Na ten moment wszystkie drogi administrowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich są przejezdne. Jednak należy poruszać się po nich bardzo ostrożnie, ponieważ występuje zajeżdżona cienka warstwa śniegu i błoto pośniegowe. Obecnie na drogach pracuje 65 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg.

- Reklama -

– Z powodu opadów śniegu prawie w całym województwie lubelskim oraz temperatury, która obecnie waha się od -1 stopnia do +1,5 stopnia Celsjusza, na drogach może występować zajeżdżona cienka warstwa śniegu i błoto pośniegowe – informuje Kamil Jakubowski,
rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.

– Taka sytuacja występuje prawie na wszystkich drogach wojewódzkich zarówno na północy, wschodzie, zachodzie, południu i w centralnej części naszego województwa – dodaje.

Kierowcy szczególną uwagę powinni zachować w okolicach miejscowości: Annopol, Bełżyce, Biała Podlaska, Biłgoraj, Borowa, Bychawa, Chełm, Chodel, Dęblin, Dubienka, Fajsławice, Frampol, Garbów, Gardzienice, Hrubieszów, Janów Lubelski, Józefów nad Wisłą, Komarówka Podlaska, Kraśnik, Kurów, Lubartów, Łęczna, Łukowa, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Michów, Modliborzyce, Nielisz, Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Osuchy, Parczew, Poniatowa, Przytoczno, Puławy, Rejowiec Fabryczny, Rybczewice Drugie, Ryki, Sabaudia, Serokomla, Siennica Nadolna, Skierbieszów, Sosnowica, Tarnogród, Tomaszów Lubelski, Trawniki, Trzydnik Duży, Uhnin, Urzędów, Wojsławice, Wrzelowiec.

Nawierzchnia lokalnie śliska może obecnie występować na niektórych drogach wojewódzkich w okolicach: Dołhobyczowa, Dorohuska, Dziekanowa, Horodła, Hrebennego, Masłomęcza, Raciborowic, Werbkowic, Wożuczyna i Zosina.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 65 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg – solarek i piaskarek, których głównym zadaniem jest zwalczanie śliskości zimowej na drogach, według standardów zimowego utrzymania dróg.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Przypominamy także wszystkim, że drogi wojewódzkie, administrowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, posiadają IV standardy – od II do V. A to, w jakim standardzie dana droga się znajduje, uzależnione jest od: jej przeznaczenia, położenia oraz natężenia ruchu.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Gostek mówi

    Nic nowego nie ma gorzej, chyba ośnieżonego odcinak niż Frampol- wysokie dw 835, ale co się dziwić jak wygrywa takie firmy….
    Czy nadal jeżdżą w podniesieniowym pługiem i robią tylko kilometry , nie wspomnę o sporadycznym sypaniu soli- piaskiem ? Bo po pewnie droga ?
    Co opady śniegu, mały deszczyk i na drodze jeden lód, już gminnymi drogami lepiej się podróżuje, niż jakoś mało znacząca drogą wojewódzką (ironia)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.