Slam Drinkers tuż poza podium

14 maja 2017 r. (w niedzielę) w Koszycach odbył się drugi z cyklu czterech turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Słowacji w koszykówce 3×3 – SBA 3×3 Basket Tour.

Ze względu na otwarty charakter turnieju i stosunkowo niewielką odległość do przebycia wzięła w nim udział również drużyna Slam Drinkers Biłgoraj w składzie: Łukasz Krawiec, Michał Swacha, Tomasz Wójcik i Sebastian Pyszniak.

Turniej rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych (open mężczyzn i open kobiet) cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno drużyn ze Słowacji, jak i z innych krajów  – oprócz jednej polskiej ekipy było również pięć drużyn z Ukrainy (trzy w kategorii open mężczyzn i dwie w open kobiet, w tym reprezentanci kraju) oraz jedna drużyna z Serbii.

Biłgorajska drużyna w pierwszej fazie grupowej wywalczyła pierwsze miejsce w grupie C. Następnie w ćwierćfinale rozgrywek pokonała słowacką ekipę Jaromir Jagr 12:7. W półfinale Slam Drinkers uległa ekipie Kviki & Extra Auto z Serbii 15:21. W meczu o miejsce trzecie biłgorajanie ulegli reprezentantom ekipy Ukraina Men. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce, co i tak było sporym zaskoczeniem i pomimo braku podium osiągnięcie to zostało uznane przez naszych zawodników za duży sukces. – Było ciężko, ale jeżeli chodzi o siłę i przygotowanie fizyczne, daliśmy radę grać przeciwko dużo większym zawodnikom niż my i stawiać im skuteczny opór. Zabrakło nam centymetrów. Prawie w każdej drużynie był przynajmniej jeden, a niekiedy dwóch zawodników o wzroście powyżej 2 m, co powodowało, że bardzo ciężko było nam walczyć o piłkę na tablicach i większość piłek po niecelnych rzutach zbierana była przez zawodników drużyn przeciwnych, którzy mieli po prostu większy zasięg ramion. Generalnie turniej uważamy za udany, a zdobyte doświadczenie przyda się podczas udziału w kolejnych zawodach. Na kolejny turniej ekipa Slam Drinkers wybierze się najprawdopodobniej już za dwa tygodnie do czeskiej Ostravy, gdzie 27 maja 2017 r. odbędzie się turniej Chance 3×3 Tour kwalifikacja do oficjalnych mistrzostw Czech w koszykówce 3×3. Później rozpoczynamy już turnieje w Polsce i biłgorajska ekipa skoncentruje się na rozgrywkach krajowych powiedział po meczu Michał Swacha.

Źródło: slamdrinkers.cba.pl