- Reklama -

Slam Drinkers Biłgoraj na II miejscu Bosch Grand Prix Wielunia

 W turnieju tym wzięła udział drużyna Slam Drinkers Biłgoraj w składzie: Łukasz Krawiec, Michał Swacha, Tomasz Wójcik i Sebastian Pyszniak. Zespół startował w kategorii open mężczyzn, a jeden z zawodników Tomasz Wójcik wystąpił również w kategorii 1×1.

Nasza ekipa w fazie grupowej znalazła się w sześciodrużynowej grupie A. W pierwszym meczu nasz zespół pokonał ekipę 98200 SC z Sieradza 21:18. W drugim meczu Slam Drinkers pokonał ekipę Ku Chwale Zelów 21:20 po celnym rzucie Łukasza Krawca w ostatnich sekundach spotkania.

- Reklama -

 W  kolejnym spotkaniu mocno podbudowani poprzednią wygraną zawodnicy Slam Drinkers Biłgoraj spotkali się z drużyną Defibrylatory z Wielunia. Spokojna i konsekwentna gra pozwoliła odnieść okazałe zwycięstwo 22:9. Dokładnie takim samym wynikiem zakończył się kolejny mecz drinkersów z ekipą Pyk Pyk Basketball – nasi wygrali 22:9 i byli już pewni wyjścia z grupy. O tym, z którego miejsca, miał zadecydować ostatni mecz z drużyną Gruby Ich Zje z Kutna. Nasi od początku kontrolowali przebieg spotkania, ostatecznie wygrywając 21:12 i zajmując pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale rywalami drużyny Slam Drinkers była ekipa Camaro z Zamościa. Nasi, znając styl gry przeciwników oraz wykorzystując niedyspozycję ich najskuteczniejszego zawodnika, spokojnie prowadzili mecz ostatecznie wygrywając 22:8. Półfinał to ponowne spotkanie z ekipą Gruby Ich Zje z Kutna i ponownie spokojna gra biłgorajskiej drużyny dała efekt w postaci zwycięstwa – tym razem 22:12.

W finale nasza drużyna spotkała się z ekipą Zdolny Śląsk mającą w swoich szeregach m.in. byłego reprezentanta kraju. Nasi zawodnicy zmęczeni już trudami turnieju (grali jeden mecz więcej, zaś Tomasz Wójcik rozgrywał jeszcze mecze w kategorii 1×1) mieli problem z upilnowaniem zawodników z Dolnego Śląska, którzy skutecznie rzucali zwłaszcza za 2 punkty i po wyjściu na prowadzenie stopniowo powiększali przewagę, wykorzystując słabą w tym meczu skuteczność zawodników z Biłgoraja. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:14 dla ekipy Śląsk. Dzięki zajęciu II miejsca drużyna Slam Drinkers uzyskała bezpośredni awans do turnieju finałowego Bosch Grand Prix Polski, który odbędzie się w tym roku w dniach 12-13 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu. Bardzo udane zawody rozegrał w kategorii 1×1 Tomasz Wójcik, który w tym dniu był dla przeciwników bezkonkurencyjny – wygrał wszystkie swoje mecze grupowe, półfinał i finał, i zajął zasłużenie I miejsce.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.