Śladami tura

Uczestnicy wpisali się na listę, odebrali opaski odblaskowe oraz prowiant na drogę: wodę i baton dla podtrzymania energii podczas pokonywanych kilometrów. Zbliżała się godzina 11.00, wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia przed urzędem, po czym wystartowali w kierunku Przedmieścia Szczebrzeszyńskiego. Tempo jazdy dostosowane było do możliwości uczestników, aby nie mieli żadnych problemów. Oczywiście zostały zachowane wszystkie przepisy ruchu drogowego. Po przejechaniu przez Przedmieście Szczebrzeszyńskie uczestnicy rajdu skierowali się w stronę Czernięcina. Część trasy przebiegała drogą wojewódzką nr 848, następnie drogami gminnymi przez Czernięcin Główny oraz Czernięcin Poduchowny. W międzyczasie dołączyła  grupa z Żurawia. Kolejnym punktem na trasie był Gaj Czernięciński, skąd  kolumna rowerowa udała się w kierunku Wólki Czernięcińskiej.

Warunki pogodowe poprawiły się. Podczas krótkiego postoju uzgodniono wspólnie zmianę trasy na znacznie trudniejszą przez Podlesie i Gilów w kierunku Gródek. Następnie tzw. "Dychawicą", czyli drogą gminną pomiędzy Gródkami a Załawczem wszyscy dotarli do mety  rajdu, gdzie na uczestników czekał gorący poczęstunek – pyszne kiełbaski pieczone nad ogniskiem.

– Odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców gminy Turobin w obszarze kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym rekreacji i rozrywki już dziś sygnalizujemy i zapraszamy na otwarcie sezony rowerowego w kwietniu 2018 r. i II Rajd Rowerowy Gminy Turobin – informują organizatorzy rajdu. – Gratulujemy uczestnikom wytrwałości zwłaszcza najmłodszym (6 lat) i najstarszym (80 lat). Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Serdeczne podziękowania za wszelką pomoc kierujemy również do sołtysa wsi Załawcze pana Tadeusza Szumskiego. Do zobaczenia na starcie przyszłorocznego rajdu – dodają. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.