Śladami dawnych zawodów

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach questy tworzy się po to, by zwrócić uwagę na wyjątkowe elementy i historie związane z lokalnym dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym. Tę formułę chce wykorzystać Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, która zaprasza do udziału w konkursie "Śladami dawnych zawodów".

Zadaniem uczestników jest napisanie pracy literackiej w formie wierszowanej zgadywanki, dotyczącej takich zawodów jak: kowal, kołodziej, rymarz, tkacz, zdun, kamieniarz, dekarz/strzecharz, piekarz czy cukiernik.

Dowolną liczbę prac mogą zgłaszać autorzy w różnym wieku, od uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych po dorosłych. Propozycje należy przesyłać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie, ul. Krótka 10, 23-460 Józefów lub pocztą elektroniczną na adres:  mbpjozefow@interia.pl.

Termin przyjmowania propozycji upływa 15 września, a wyniki mają być ogłoszone 30 września.

Konkurs jest jednym z elementów większego projektu pod nazwą „Roztocze chlebem i miodem pachnące”. To cykl warsztatów, spotkań, wystaw i wycieczek, których celem jest promocja i zachowanie lokalnego dziedzictwa, na które józefowska książnica pozyskała pieniądze z Narodowego Centrum Kultury ze środków programu „EtnoPolska 2019”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.