- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Skwer przejdzie remont

Remont czeka skwer znajdujący się pomiędzy ulicą Zamojską a 3 Maja. Obecnie opracowywana jest koncepcja przebudowy. Koszt inwestycji to pół miliona złotych.

- Reklama -

Chluby mieszkańcom i władzom miasta z pewnością nie przynosi skwer znajdujący się u zbiegu ulic: Zamojska i 3 Maja. Jego wygląd i stan pozostawiają wiele do życzenia. Dawno minęły czasy świetności kostki brukowej i ławek. Teren obok pięknieje z roku na rok. Remontu doczeka się i on, aby ładnie komponował się po zakończeniu prac związanych z rewitalizacją Placu Wolności.

– Celem renowacji jest podniesienie atrakcyjności skweru poprzez poprawę komunikacji pieszych i stworzenie bardziej przyjaznej przestrzeni publicznej. Główne założenia modernizacji koncentrują się wokół poprawy bezpieczeństwa, a także zwiększenia dostępności m.in. dla osób niepełnosprawnych oraz otwarcie widoku na zabytkowy kościół – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraj.

- Reklama -

W ramach inwestycji przebudowany zostanie układ komunikacyjny, wymieniona zostanie nawierzchnia, powstanie nowe oświetlenie oraz zamontowane zostaną stojaki rowerowe. Starą kostkę brukową zastąpi nowa.  Inwestycja zakłada m.in. wyrównanie nawierzchni, budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz normatywnych schodów. – Układ kompozycyjny skweru zostanie uporządkowany poprzez budowę nowych ciągów pieszych wyznaczonych w oparciu o analizę ruchu pieszych oraz oś widokową skierowaną na kościół. Na skrzyżowaniu ścieżek, w centralnej części skweru zaprojektowano plac w kształcie elipsy z okrągłym kwietnikiem – siedziskiem – dodaje rzecznik. Dodaje, że wszystkie ścieżki będą skierowane do środka kwietnika. Natomiast okręgi nawiązywały do tradycyjnych biłgorajskich sit. Obelisk poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu zostanie przeniesiony na utwardzony teren, co umożliwi okazjonalne gromadzenie się w tym miejscu społeczności oraz organizowanie uroczystości.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Dr Green mówi

    No i pięknie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.