- Reklama -

- Reklama -

Skwer do remontu

Nowe ławki, alejki i donice na kwiaty. Skwer znajdujący się u zbiegu ulicy Zamojskiej i 3 Maja ma szansę na długo wyczekiwany, gruntowny remont.

- Reklama -

O planach remontu skweru znajdującego się pomiędzy ulicą Zamojską a 3 Maja na łamach NOWej pisaliśmy kilkakrotnie. Inwestycja miała być wykonana jeszcze w tym roku. Prace jednak nie ruszyły. Powodem były pieniądze, a właściwie ich brak. Okazało się, że w ogłaszanych dotychczas przetargach środki, jakie zapisano w budżecie na ten cel, są niewystarczające.

Władze miasta postanowiły jednak zwiększyć z 500 tys. zł do 700 tys. zł kwotę przeznaczoną na zadanie. Ogłosiły przetarg i wybrały wykonawcę. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex. Opiewała ona na kwotę 836,4 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa do końca kwietnia 2021 roku. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po zwiększeniu środków na wykonanie inwestycji w budżecie miasta.

- Reklama -

Burmistrz Janusz Rosłan wielokrotnie podkreślał, że na inwestycji nie chciałby oszczędzać.  – Chciałbym, aby ten park był wykonany w tym stylu i na tym poziomie co Plac Wolności. To stanowiłoby jedną całość. Jeśli większość materiałów zastosowanych przy przebudowie Placu Wolności to granit, to nie chciałbym przy skwerze kłaść betonu, który za 20 lat trzeba będzie wymieniać. Chcę, żebyśmy zrobili to na lata i aby było estetyczne i przemyślane – mówił.

Inwestycja obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego parku, wymianę nawierzchni, budowę oświetlenia terenu, wyposażenie parku w nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności parku, poprawa komunikacji pieszych, stworzenie przestrzeni publicznej sprzyjającej rozwojowi kontaktów społecznych i wypoczynkowi.

Układ skweru miał zostać uporządkowany poprzez budowę nowych ciągów pieszych wyznaczonych w oparciu o analizę ruchu pieszych oraz oś widokową skierowaną na kościół. Na skrzyżowaniu ścieżek w centralnej części skweru zaprojektowano plac w kształcie elipsy z okrągłym kwietnikiem – siedziskiem. W projekcie wszystkie ścieżki były skierowane do środka kwietnika. Natomiast okręgi nawiązywać miały do tradycyjnych biłgorajskich sit. Obelisk poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu ma być przeniesiony na utwardzony teren, co umożliwi okazjonalne gromadzenie się w tym miejscu społeczności oraz organizowanie uroczystości.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. mikrus mówi

    miejsca parkingowe budujcie. bezpłatne najlepiej bo na płatnych i tak nikt nie stanie. bezpłatne i wszedzie. parki tez sa potrzebne i zielen w miescie ale kto do miasta pojedzie jak nie ma gdzie sie zatrzymac.a mieszczuchy i tak beda uciekac na a wies na wiejska zielen a nie siedziec i wdychac spaliny. Jazda po miescie ostatnio to masakra jakas. Przez te remonty przez te wykopy itp. i tak kazdego roku cos sie dzieje . Sciezki dla rowerzystow, pieszych itp. usprwniac to co jest a nie myslec tylko o podstkach podwyzkach i tp

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.