- Reklama -

- Reklama -

Skuteczny i doświadczony

Doświadczenie zdobywał w Związku Młodzieży Wiejskiej już jako nastolatek. Dzięki ciężkiej pracy, dużemu zaangażowaniu i konsekwencji realizował kolejne wizje, zawsze w trosce o region i jego mieszkańców. Wiesław Różyński gminą kieruje od 13 lat. Obecnie kandyduje na posła Rzeczpospolitej Polskiej.

Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku jako urzędnik gminy Biłgoraj, następnie w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów jako zastępca dyrektora, a kolejne trzy lata w Lublinie w Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W 2006 roku został wybrany wójtem gminy Biłgoraj.

– Zacząłem w organizacjach pozarządowych – często wspomina. – Tam zdobywałem pierwsze doświadczenia. Na spotkaniach z młodymi ludźmi zachęcam ich do działalności społecznej. To okazja, żeby robić coś pożytecznego na rzecz innych. To daje dużo satysfakcji. Dodaje pewności siebie – przekonuje.

Z inicjatywy wójta w gminie Biłgoraj działa wiele organizacji pozarządowych, które aktywnie włączają się w integrację i rozwój lokalnych środowisk.

Zaangażowanie Wiesława Różyńskiego zarówno zawodowe, jak i społeczne, doceniane było wieloma wyróżnieniami. Należy do nich między innymi odznaka „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, Medal za zasługi dla pożarnictwa czy Samorządowiec Roku.

Od czasu objęcia stanowiska wójta gminy Biłgoraj standard życia jej mieszkańców zdecydowanie się podniósł. W większości gminnych miejscowości założona została sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Wyremontowano drogi. Zmodernizowane zostały budynki szkół, świetlic i remiz. Wybudowano boiska i place zabaw. Na dachach większości domów zamontowane zostały kolektory słoneczne. Kupione zostały nowoczesne wozy strażackie. Dzieci mogą korzystać z opieki w przedszkolach.

– To człowiek, który poważnie myśli o mieszkańcach swojej gminy. Dba o nich. Wyrazem tego są jego działania na rzecz lokalnej przedsiębiorczości – mówił podczas jednego ze spotkań Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Dowodem tego są powołane na rzecz regionu instytucje otoczenia biznesu, których zadaniem jest promocja gospodarcza, działalność na rzecz przedsiębiorczości i innowacyjności poprzez świadczenie usług na rzecz przedsiębiorców.

- Reklama -

Wójt często podkreśla, że jednym ze sposobów walki z bezrobociem jest wparcie lokalnej przedsiębiorczości. – Samorządy powinny pomagać ludziom biznesu takimi środkami, jakie tylko są możliwe. My, w gminie Biłgoraj, robimy w tym kierunku, co możemy. Więcej przedsiębiorstw to więcej miejsc pracy dla naszych mieszkańców – mówi Wiesław Różyński.

Rozwój gospodarczy i społeczny regionu to priorytety w aktualnym programie wyborczym kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicji Polskiej. – Swoje doświadczenie i skuteczność chcę wykorzystać w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz rozwoju naszego regionu i jego mieszkańców – deklaruje Wiesław Różyński.

Program, który zamierza realizować, sprowadza się w szczególności do dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców, dostępnej służby zdrowia, programów „Własny kąt”, „Praca dla młodych” czy 50 000 zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, emerytury bez podatku, wsparcia dla rolników i utrzymania 500+ oraz innych świadczeń socjalnych.

Moim celem jest Polska, w której najważniejszy jest szacunek dla drugiego człowieka. Polska bez obrażania, wytykania palcem czy dzielenia na dobrych i złych, w której każdy może żyć godnie – mówi kandydat na posła RP.

13 października 2019 roku odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. Obywatele, uprawnieni do głosowania, wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.

Nasz region potrzebuje silnej i odpowiedzialnej reprezentacji w parlamencie. Dlatego zdecydowałem kandydować na posła Rzeczpospolitej Polskiej. Będąc jednym z Was, chcę reprezentować Wasze interesy. Będąc mieszkańcem tego regionu, chcę działać na rzecz jego rozwoju. Chcę kontynuować podjętą misję pracy na rzecz miejsca, z którego pochodzę – obiecuje Wiesław Różyński. – Proszę Was o głos.

Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska, pozycja numer 4.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.