- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Skup trwa. Niektórzy plantatorzy nie chcą nawet zbierać (foto)

Rozpoczął się sezon maliny jesiennej. Po tragicznej sytuacji z cenną maliny wiosennej, plantatorzy z Ziemi Biłgorajskiej przyznają, że z teraz jest lepiej, ale ... nie mówić w ogóle o cenie. Wielu właścicieli plantacji twierdzi, że nie zamierza nawet zbierać malin.

- Reklama -

Hodowców owoców miękkich ten sezon nie rozpieszcza. Po dramatycznie niskiej cenie maliny na początku sezonu, strajkach i zapowiedziach rządowego wsparcia, cena maliny jesiennej, która właśnie dojrzewa, nie zmotywowała plantatorów malin do intensywnych zbiorów.

 

Dziś w Teodorówce w gminie Frampol za malinę płacą…3, 60 zł za kg.

 

mr-1000x200px

– Nie zbieramy. Nie dość, ze owoc słaby, to cena tragiczna. Z tego pieniędzy nie będzie, jeśli chcecie, możecie rwać dla siebie za darmo – mówi nam jeden z plantatorów z gminy Goraj.

 

Eksperci również nie spodziewają się gwałtownego wzrostu ceny:

 

 

– W sierpniu zbierane będą maliny jesienne. Większość rolników nastawiła się na maliny jesienne, bo są łatwiejsze w uprawie i jest bardzo dużo plantacji Ze względu na spore zakupy w lipc,  ceny malin jesiennych będą niższe – mówi, cytowany przez PAP,  Gustaw Jędrejek, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej

 

 

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Gostek mówi

  To czekamy na interwencje posłów z lubelskiego którzy dbają chyba tylko o wyborców przed wyborami. Prosimy o wyniki kontroli ma granicy ile ton maliny zostało zakupione w tym sezonie z Ukrainy i przez jakie firmy oraz pełne wyniki badani każdej partii przez sanepid pod względem, pozostałaści po opryskach. To ostanie będzie trudne bo zgodnie z opinia rolników którzy protestowali na granicy, kontrolę sa znikome przez sanepid. Więc Polacy smacznego, na Słowacji , Czecha, Węgrzech już dawno wytrzymują sprzedaż produktów z ukrainy. np mąki bo skażona.

  1. antylewus mówi

   Polskie przetwórnie są sprywatyzowane przez,, miłujący,, rolników pezel więc możecie im skoczyć na ** Zakaz imPOrtu czy eksportu należy do unii i tyle w temacie.

   1. Ronin mówi

    To Słowacja, Czechy i Węgrzy są w innej Unii czy mądrzejsi ludzie tam rządzą, przemyśl to sobie zamiast wypisywać głupoty.

    1. antylewak mówi

     Analfabeto tam przetwórnie są własnością państwa więc to przetwórnie wstrzymały import bo chronią swoich rolników, jakie to proste ,- no ale nie dla ciebie

     1. Ronin mówi

      Przezywasz ludzi od analfabetów bo jesteś anonimowy. Ale tak mają osoby zakompleksione. Wypisujesz bardzo wiele obelżywych komentarzy ( bo tylko ty używasz skrótu „pezel ” w stosunku do PSL) i uważasz sie za osobę wszystko wiedzącą , no ale tylko przez siebie. Brak słów.

 2. Simba mówi

  A można gdzieś w okolicy Biłgoraja nazbierać sobie samemu malin za 3,60 zł? Tzn. zbieram maliny u plantatora i place mu za zebrane przez siebie maliny 3,60 zł za kilogram

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.